Виберіть із графічного інтерфейсу, командного рядка або онлайн-інструментів

Traceroute — або tracert, якщо ви прийшли зі світу Windows — разом із ping є одним із найпростіших інструментів для усунення несправностей мережі. Як випливає з назви, traceroute буде простежувати маршрут від одного комп’ютера до іншого. Це досить корисний інструмент, який не тільки перевірить підключення до хоста, але й розповість багато про шлях до нього та про деякі проблеми, які можуть його турбувати. Але наскільки корисним є traceroute, він також є досить обмеженим інструментом. На щастя, багато розробників працювали над тим, щоб створити кращі версії traceroute. Саме про це і йдеться в цій статті. Ми розкриваємо деякі з найкращих альтернатив traceroute. У нас є поєднання графічного інтерфейсу та інструментів командного рядка та навіть кілька онлайн-інструментів.

Перш ніж ми розкриємо наші 5 найкращих альтернатив traceroute, ми почнемо з пояснення, що таке traceroute і як він працює. Потім ми обговоримо деякі обмеження утиліти. І щоб усунути обмеження, ми обговоримо можливе покращення, яке можна зробити для трасування. Ми спробуємо визначити наш ідеальний «трасування на стероїдах». Після того, як ми закінчимо цю теорію, ми зануримося безпосередньо в нашу суть і розглянемо п’ять найкращих альтернатив трассування, які ми могли знайти. У нас є три локально встановлені пакети та дві онлайн-служби.

Що таке Traceroute?

Визначення traceroute з Вікіпедії досить просте: «Traceroute — це інструмент діагностики комп’ютерної мережі для відображення маршруту (шляху) та вимірювання затримок транзиту пакетів через мережу Інтернет-протоколу (IP). Яким би хорошим не був цей опис, він не вміє давати детальної інформації про те, що це таке. Ми спробуємо пояснити. Traceroute повідомить вам IP-адресу кожного маршрутизатора, розташованого між вашим комп’ютером і віддаленим комп’ютером. Але це ще не все, traceroute також повідомить про час відгуку кожного з цих маршрутизаторів.

Traceroute — дуже старий інструмент. Перша версія була випущена ще в 1987 році. Це понад 30 років тому; вічність комп’ютерних років. Це також дуже поширений інструмент. Вперше представлений в операційній системі Unix, тепер він присутній у кожній Unix-подібній ОС, включаючи Linux та OS X. Згодом його навіть було перенесено на платформу Windows, де його було перейменовано в tracert з причин, які я ніколи не міг зрозуміти .

Traceroute – це інструмент, який повинен розуміти та використовувати кожен адміністратор мережі. На жаль, багато користувачів не повністю розуміють, як вона працює, і тому можуть зіткнутися з деякими підводними каменями утиліти. Наприклад, шлях може бути асиметричним із трафіком, який рухається іншим маршрутом, ніж трафік, і інструмент не побачить його.

Як працює Traceroute?

По-перше, кілька передумов. Інтернет – або будь-яка IP-мережа, якщо на те пішло – складається з взаємопов’язаних маршрутизаторів. Маршрутизатори спілкуються один з одним, обмінюючись інформацією про те, до яких мереж вони знають, як отримати доступ. Вони використовують цю інформацію для створення таблиць маршрутизації. Щоразу, коли пакет даних досягає маршрутизатора, він шукає пункт призначення у своїй таблиці маршрутизації та надсилає його наступному маршрутизатору на шляху. Маршрутизатор знає лише про наступний маршрутизатор і не має уявлення про повний шлях. Це не повинно бути.

Щоб обмежити затримки поширення через надмірні стрибки маршрутизації, заголовок кожного пакету даних містить поле даних, яке називається TTL або Time To Live. Це справжня помилка, оскільки значення TTL не має нічого спільного з часом, а натомість відстань. Коли пакет залишає джерело, TTL встановлюється на 32. Відтоді кожен маршрутизатор, який обробляє його, зменшує TTL на одиницю перед маршрутизацією пакета. Коли значення TTL досягне нуля, маршрутизатор не буде маршрутизувати пакет, а замість цього поверне повідомлення ICMP «Час перевищено» назад до джерела.

  Як перевірити, чи є ваш ключ продукту Office 2016 справжнім

Traceroute використовує цю систему виявлення помилок і звітування, щоб реалізувати свою магію. Traceroute спочатку надішле пакет до місця призначення з TTL, встановленим на 1. Найперший маршрутизатор на шляху зменшить TTL і поверне повідомлення Time Exceeded, дозволяючи traceroute дізнатися про IP-адресу цього першого маршрутизатора або стрибка, як це часто називають. Потім Traceroute надішле інший пакет з TTL, встановленим на 2, і дізнається про другий стрибок. І він продовжуватиме це робити, щоразу збільшуючи TTL, поки врешті-решт не отримає відповідь від місця призначення, що повідомляє, що його досягнуто.

Traceroute зазвичай також вимірює час, необхідний для отримання кожної наступної відповіді, що дозволяє створити таблицю часу відповіді для кожного стрибка. Він також часто виконує пошук у DNS IP-адреси кожного стрибка, щоб відобразити в результатах FQDN кожного хоста замість IP-адреси.

Що не так з Traceroute?

Проста відповідь на це питання проста: в цьому немає нічого поганого. Це означає, що він ідеальний? Звичайно, ні. Traceroute, яким би хорошим і корисним він не був, можна було б покращити. Ось кілька його недоліків.

Як ми вказували раніше — і тепер очевидно, що ми знаємо, як це працює — traceroute покаже вам лише шлях до місця призначення, але не зможе знайти шлях назад. Це може створити проблему, особливо в ситуаціях, коли шлях повернення якимось чином затримується. Traceroute вимірює час, необхідний для отримання кожної відповіді, але він не може дізнатися, чи були якісь затримки на виході чи на зворотному шляху, що потенційно може надати оманливі результати.

Існує також потенційна проблема з адресатами, навантаження яких збалансовано на кількох хостах. Ніщо не гарантує користувачеві, що кожен наступний пакет надсилається на той самий хост. І якщо вони знаходяться в різних місцях, це може призвести до дуже неточних результатів.

І, нарешті, деякі маршрутизатори налаштовані, з міркувань безпеки, не відповідати на запити, які використовує traceroute. Це не зупинить роботу traceroute, і утиліта просто ігноруватиме ці стрибки та повідомить про них як про недоступні.

Що якби існував Traceroute «на стероїдах»?

Використання traceroute — не найцікавіше завдання, яке тільки можна придумати. І кожен, хто активно використовував його, мріяв про кращу трасу. На щастя, деякі розробники також подумали про це і зробили щось із цим. Ось чому ми можемо знайти багато альтернатив traceroute.

Деякі з них мають лише косметичні вдосконалення і, наприклад, обгорнуть інструмент із приємнішим графічним інтерфейсом. Інші додають деякі серйозно корисні функції. Деякі просунуті утиліти traceroute, наприклад, витягують з Інтернету велику інформацію про кожен стрибок. Це може включати інформацію, як-от власника маршрутизатора або його фізичне місцезнаходження, зібрану за допомогою методів геолокації на основі IP-адреси.

Деякі з них розширять рамки ще далі й нанесуть результати трасування на карту, що дасть користувачеві спосіб ефективно візуалізувати шлях до пункту призначення.

Наші три найкращі плюс дві найкращі альтернативи Traceroute

Ми шукали в Інтернеті найкращі альтернативи traceroute. Деякі продукти, які ми знайшли, глибоко відрізняються від оригінального traceroute. Інші пропонують більш незначні покращення. Ті, які потрапили в наш список, або мають найкращий набір функцій та/або репутацію, або є найбільш використовуваними.

Ми також включили поєднання локально встановлених інструментів, які ви запускаєте з комп’ютера, і кілька веб-інструментів. Обидва типи інструментів можуть бути корисними. Локальне програмне забезпечення може допомогти вам визначити шляхи у великій корпоративній мережі та визначити, які сегменти мережі мають проблеми, такі як затримка.

Веб-інструменти traceroute запускаються з віддаленого сервера, причому деякі інструменти дозволяють вибрати вихідний сервер або запустити тест з кількох джерел одночасно, і найкраще їх використовувати для усунення проблем, таких як погана реакція веб-сайту.

  Як отримати портретний режим на Nexus 6P і Nexus 5X

1. Traceroute NG від SolarWinds (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖУВАТИ)

SolarWinds – відоме ім’я в області інструментів управління мережами. Компанія створює одні з найкращих інструментів моніторингу, починаючи зі свого флагманського продукту Network Performance Monitor, повного рішення для моніторингу мережі. SolarWinds також має міцну репутацію у створенні чудових безкоштовних інструментів, які відповідають конкретним потребам мережевих адміністраторів. Traceroute NG є одним із таких інструментів.

TracerouteNG використовує технологію SolarWinds Netpath, щоб запропонувати безперервне відстеження TCP і ICMP. Він стверджує, що він швидше, ніж інші утиліти traceroute, і повертає результати за лічені секунди. Звичайно, це в основному залежить від мережі.

Але Traceroute NG не тільки покращує швидкість трасування. Він також повертає трохи більше інформації, даючи вам глибше уявлення про ситуацію. Для кожного переходу Traceroute NG використовуватиме ping, щоб повернути відсоток втрат пакетів, поточний і середній час відповіді, а також гістограму затримки. Також важливо, що Traceroute NG використовуватиме зворотний пошук DNS, щоб знайти та відобразити повне доменне ім’я, або FQDN, кожного стрибка.

Ще однією чудовою особливістю Traceroute NG є автоматичне виявлення змін шляху. Якщо до певного хоста є кілька шляхів, інструмент з’ясує це та відобразить кожен шлях окремо. Це дуже корисно під час усунення несправностей середовищ із збалансованим навантаженням. Інструмент також дозволить вам вибрати виконання тесту за допомогою пакетів TCP або ICMP. Це може бути корисно, наприклад, якщо якийсь пристрій уздовж шляху блокує ICMP. І останнє, але не менш важливо, Traceroute NG запише результати свого тесту в файл журналу .txt.

Traceroute NG працює лише на Windows, але, оманливо, це не справжня програма Windows. Хоча він працює під ОС Windows і всередині вікна, він переважно є текстовим інструментом. Але знову ж таки, чи підвищить GUI корисність інструменту? Ймовірно, ні.

Інструмент, який завантажується як файл .zip, не вимагає інсталяції, але він покладається на Winpcap, який необхідно встановити, якщо його ще немає на вашому комп’ютері. Однак Traceroute NG під час запуску виявить його відсутність і автоматично запустить інсталятор Winpcap, який міститься у файлі .zip.

TRACEROUTE NG (офіційне посилання для завантаження): https://www.solarwinds.com/free-tools/traceroute-ng

2. Відкрийте Visual Traceroute

Якщо ви шукаєте справжній інструмент трасування на основі графічного інтерфейсу, Відкрийте Visual Traceroute це те, що вам потрібно. Інструмент, який доступний для Windows, більшості різновидів Linux або Mac OS X, просто дивовижний. Інструмент є безкоштовним і відкритим, випущеним під ліцензією LGPL V3.

Основним компонентом цього програмного забезпечення є Visual Traceroute per se. Це візуальна утиліта на основі графічного інтерфейсу, яка дозволить вам побачити на 3D-карті світу – або 2D, якщо ви віддаєте перевагу – який шлях рухаються дані від вашого комп’ютера до цільового хосту. Карту можна збільшувати та прокручувати за бажанням, забезпечуючи будь-який рівень деталізації, який ви забажаєте.

Open Visual Traceroute також поставляється з кількома іншими інструментами, що робить його ще кориснішим продуктом. По-перше, є «сніфер пакетів». Однак це не перебірник пакетів, як Wireshark. Його мета полягає виключно в тому, щоб ви могли бачити, які дані передаються з локальної системи в Інтернет. Існує також функція Whois, яка витягує інформацію про доменні імена з Інтернету.

3. MTR (My Traceroute)

MTR вперше був розроблений кимось на ім’я Майк, а акронім означає Mike’s Traceroute. Хтось інший перейменував його на My Traceroute, але це все той самий продукт. Програмне забезпечення існує з 1997 року. Якщо довговічність є свідченням якості, це має бути досить хорошим інструментом.

І воно є. Функціонально він майже ідентичний – або принаймні дуже схожий – на Traceroute NG, розглянутий вище. Основні відмінності між ними полягають у тому, що, хоча Traceroute NG є програмою для Windows, MTR працює в Linux і може використовуватися з графічним інтерфейсом або з командного рядка.

  Беззвучна вкладка затримує завантаження сторінки у Firefox, доки ви не перейдете на вкладку

Конкретно, MTR поєднує функціональні можливості traceroute і ping в одному інструменті діагностики мережі. Коли ви запускаєте MTR, він спочатку працює точно так само, як traceroute, щоб дізнатися мережевий шлях до вказаного хосту. Як тільки він знає шлях, MTR йде трохи далі. Він надсилатиме послідовність запитів ICMP ECHO до кожного стрибка, щоб виміряти якість з’єднання з кожним маршрутизатором. І під час цього він відображає виміряну статистику на екрані. Фактично, він друкує його на стандартний вихід, що означає, що його можна перенаправити у файл.

4. Monitis Online Visual Trace Route Tool (онлайн-інструмент)

Monitis — це компанія TeamViewer, яка створює відому платформу моніторингу продуктивності веб-сайтів. Хмарний віртуальний сервіс дозволить вам контролювати свої веб-сайти, сервери, програми тощо в будь-який час і з будь-якого місця. Маючи близько чверті мільйона користувачів, це досить популярна платформа.

Як і багато інших постачальників, Monitis має кілька безкоштовних інструментів, доступних на своєму веб-сайті. The Візуальний онлайн-маршрут трасування, незважаючи на незвичайне написання, це саме те, що на ньому написано. Він простежить маршрут між сервером Monitis і хостом, який ви вкажете, і нанесе його на карту світу. На жаль, відображення карти рідко включає всі стрибки. Це нормально, оскільки інструмент не зможе визначити географічне розташування кожного переходу, а деякі хости взагалі не реагуватимуть. І це стосується будь-якого такого інструменту, а не тільки цього.

Якщо ви прокрутите екран вниз, ви побачите, що інструмент також представляє інформацію у вигляді таблиці, як і традиційні інструменти трасування. Ви також можете помітити, що у верхній частині табличного дисплея є три вкладки з позначками «Сполучені Штати», «Європа» та «Азія/Тихоокеанський регіон». Ви могли б подумати, що натискання вкладки запускає тест з іншого джерела, розташованого в цих трьох географічних областях, але, дивлячись на результати, здається, що це не так. І таблиця, і відображення карти змінюються з однієї вкладки на іншу, але я не міг зрозуміти, як вони працюють.

5. G-Suite.Tools Visual Traceroute (онлайн-інструмент)

Не дозволяйте собі обдурити себе назвою, G-Suite.Tools жодним чином не пов’язана з Google. Веб-сайт пропонує кілька корисних мережевих та Інтернет-інструментів. Серед них є а інструмент візуального трасування. Користуватися ним досить просто. Ви просто вводите IP-адресу або FQDN та натискаєте кнопку TRACE. Досить скоро маленька карта на сторінці відобразить шлях до вказаного хосту.

Як і більшість інших подібних інструментів, доступна таблиця. Він показує IP-адресу та FQDN (якщо їх можна розв’язати), а також загальний час для кожного стрибка. Одне, що нам особливо сподобалося в цьому інструменті – і він особливо добре підходить для новачків – це велика кількість інформації про процес трасування, яку можна знайти на сторінці.

Поки ви там, у G-Suite.Tools є кілька інших інструментів, які ви можете використовувати. До кожного можна легко отримати доступ із меню стрічки у верхній частині сторінки. Є пошук DNS, пошук Whois, ping, моя IP-адреса, розташування IP-адреси, а також інструмент для перевірки роботи адрес електронної пошти.

Висновок

Traceroute був з нами деякий час, і це b=очевидно тут, щоб залишитися. Це один з найбільш використовуваних і найкорисніших базових діагностичних інструментів, які можна знайти. І з усіма вдосконаленими версіями traceroute, які можна знайти, він став ще кращим і кориснішим інструментом. Існує набагато більше 5 таких інструментів, але у нас був обмежений простір і ми вирішили обмежити наш вибір п’ятьма найкращими, які ми могли знайти, але це не означає, що існує не так багато інших чудових інструментів трасування.