Виберіть найкращий VPN для ваших потреб

| | 0 Comments| 11:10 AM
Categories:

Surfshark проти ExpressVPN? Приєднуйтеся до цього детального аналізу, якщо це запитання викликає у вас безсонні ночі 😀.

Маркетологи часто виставляють ExpressVPN напоказ як найкращий VPN у всій галузі! Я переглянув ExpressVPN, і результати справді чудові. Але я також тестував Surfshark, який також вийшов чудовим.

Отже, купіть їх обидва, якщо ви плануєте мати дві VPN. Або продовжуйте читати, якщо ви тут, щоб вибрати переможця.

Surfshark проти ExpressVPN

Surfshark є членом сімейства NordSecurity, якому також належать NordVPN, NordPass, NordLayer, NordLocker і AtlasVPN, придбаний у 2021 році.

ExpressVPN, з іншого боку, належить Kape Technologies, яка контролює кілька інших брендів, таких як Private Internet Access, CyberGhost VPN, Zenmate VPN, Intego Antivirus і Webselenese.

Отже, обидва не є незалежними, а певний обмін відбувається за лаштунками.

Хоча це непогано для середнього споживача, користувачі з високими ставками часто намагаються вибрати бренд VPN, повністю розміщений в одному місці та на 100% ізольований від інших організацій.

Це допомагає оцінювачам точно оцінити ризики з точки зору безпеки, якщо виникне судова тяганина.

Але, знову ж таки, звичайний користувач тут ні при чому. І ці відгуки в Інтернеті, включно з нашими, здебільшого націлені на них. Зокрема, мета полягає в тому, щоб побачити їх швидкість, шифрування та георозблокування та прокоментувати загальну зручність використання.

У цій публікації я збираюся порівняти їх за кількома життєво важливими параметрами, зокрема:

 • Серверна мережа
 • Онбордінг
 • Інтерфейс користувача
 • Безпека та конфіденційність
 • Тест швидкості
 • Тест на шифрування
 • Розблокування потокового передавання
 • Сумісність пристрою
 • Підтримка клієнтів
 • Співвідношення ціни та якості

Ми перевіримо, хто виграє кожен із цих раундів, і підсумуємо підсумки, щоб оголосити переможця з двох.

Перш ніж почати, зауважте, що я тестую обидва на своєму ноутбуці з Windows 11.

Серверна мережа

Surfshark VPN

Наразі Surfshark має понад 3200 серверів у приблизно 100 країнах. Зазвичай цього достатньо для більшості користувачів. У цьому списку ви знайдете два типи серверів: фізичні та віртуальні.

Фізичний означає, що сервер «фізично» розміщено в країні. Віртуальний вказує на присутність сервера в іншій країні, але підключається через IP-адресу зазначеної країни, як зазначено в інтерфейсі користувача.

Компанії VPN встановлюють віртуальні сервери, щоб уникнути проблем у недружніх країнах або країнах із порушенням конфіденційності. Крім того, вони також намагаються охопити більше місць, не витрачаючи витрати на встановлення фізичних серверів.

Можна перевірити певний тип сервера в його інтерфейсі користувача.

ExpressVPN

На момент написання цієї статті ExpressVPN має сервери в 105 країнах. Однак я не зміг знайти жодного офіційного джерела із зазначенням загальної кількості серверів.

ExpressVPN більш відкрито ставиться до віртуальних серверів, ніж Surfshark, і підтримує a стаття підтримки із зазначенням серверів з різних місць.

Крім того, ви також можете перевірити його інтерфейс користувача, щоб побачити, чи ви підключаєтесь через віртуальні сервери.

Висновок: обидва мають розгалужену серверну мережу. Тим не менш, той факт, що ви можете перевірити віртуальні сервери ExpressVPN за межами його інтерфейсу користувача (що потребує реєстрації), є величезним плюсом, оскільки підключення через віртуальний сервер значно зменшує швидкість.

Я б хотів, щоб ExpressVPN розповіла про загальну кількість серверів, але список розташувань служить чудово. Таким чином, незважаючи на те, що різниця між серверною мережею незначна, ExpressVPN є більш прозорою.

Переможець: ExpressVPN

Онбордінг

Surfshark VPN

Surfshark запитує адресу електронної пошти та пропонує кілька варіантів оплати, включаючи картку, PayPal, Google Pay, Amazon Pay і криптовалюту (Bitcoin, Ethereum тощо).

Я використовував свою дебетову картку для оплати протягом місяця.

Я вибрав базовий місячний план без антивіруса, приватного пошуку, темного веб-сканера тощо, які пропонувалися в пакетах Surfshark One і One+.

Все пройшло добре, я встановив пароль свого облікового запису та завантажив його програму для Windows.

ExpressVPN

Так само ви можете почати використовувати ExpressVPN, надавши свою електронну адресу, ім’я та поштовий індекс (необов’язково). Платіжних каналів було багато, наприклад, кредитна картка, PayPal, біткойни та інші.

Я вибрав варіант оплати карткою, але, як не дивно, перші п’ять спроб були невдалими, навіть коли я спробував використати дві різні дебетові картки (одну з яких я використав для успішного придбання Surfshark VPN). Згодом це запрацювало через PayPal.

Ви отримуєте код активації для запуску програм ExpressVPN. Нарешті, придбання супроводжується ключами ExpressVPN і їх власним менеджером паролів.

Висновок: ExpressVPN має більш плавний процес реєстрації завдяки підтримуваному входу за допомогою коду активації, який можна легко скопіювати в програмах. Крім того, як і Surfshark VPN, ви можете використовувати реєстраційну електронну адресу для входу в програми ExpressVPN.

З іншого боку, Surfshark VPN забезпечує більшу гнучкість з точки зору підтримки кількох криптовалют. Крім того, з першої спроби все вийшло бездоганно, що є великим плюсом.

Переможець: Surfshark

Інтерфейс користувача

Surfshark VPN

Surfshark оновив свій інтерфейс після останнього використання їхньої програми. Найбільш помітною зміною є те, що ви можете перевірити активні функції (праворуч) на головному екрані. Мало того, ви можете натиснути їх, і ви перейдете безпосередньо до відповідних налаштувань.

Я вважаю це дуже корисним, оскільки вам не потрібно заглядати в кожне налаштування, щоб перевірити, що ввімкнено.

Головний екран також напряму пов’язує свої спеціальні сервери (статичний IP і multihop) для легкого доступу. Після підключення інтерфейс також вказує на активний протокол, завантажені/завантажені дані, кнопку призупинення з’єднання та поточну IP-адресу.

Цей користувальницький інтерфейс також дозволяє встановлювати улюблений(-і) сервер(-и), який потім буде стояти в черзі вгорі.

Загалом, це дуже сучасний інтерфейс, наповнений зручними елементами.

ExpressVPN

На відміну від цього, ExpressVPN обирає простий дизайн інформаційної панелі, на якій у центрі видно велику кнопку «підключитися». Ви можете перевірити список серверів, клацнувши горизонтальне крапочка. Стрілка поруч із будь-яким розташуванням сервера вказує на наявність кількох серверів у певній країні.

Подібно до Surfshark, у вас є можливість призначати сервери як вибрані, сприяючи швидшому доступу.

Решта налаштувань сховано за піктограмою гамбургера у верхньому лівому куті.

Я не знаю про інші платформи, але ExpressVPN має приємну функцію для користувачів Windows. Можна підключитися до останніх серверів, від’єднатися, зв’язатися зі службою підтримки та зробити ще кілька дій, не відкриваючи інформаційну панель ExpressVPN.

Крім того, піктограма ExpressVPN на панелі завдань показує цю позначку 🗸, яка вказує на поточне з’єднання. Це сповіщення на панелі завдань анімується під час підключення та нарешті з’являється синя позначка, яка підтверджує успішне підключення.

Дійсно, це невелика функція, але вона дуже корисна, оскільки вам не потрібно чекати підключення VPN, що іноді може зайняти кілька секунд. Я сподіваюся, що кожна компанія VPN реалізує це.

Висновок: хоча новачки можуть вважати інтерфейс ExpressVPN більш інтуїтивно зрозумілим, для мене Surfshark справді досконалий цей розділ завдяки своєму багатофункціональному інтерфейсу користувача. Я піду ще далі і скажу, що це один із найфункціональніших інтерфейсів користувача, які я коли-небудь бачив у будь-якій VPN, навіть кращий, ніж мій попередній улюблений Proton VPN.

Отже, за винятком значка панелі завдань ExpressVPN, Surfshark пропонує більше.

Одна річ, яку я пропустив у обох наших суперників, — це завантаження сервера. Це допомагає вибрати найменш переповнений сервер, що може призвести до кращої швидкості мережі.

Переможець: Surfshark VPN

Безпека та конфіденційність

Surfshark VPN

Surfsharks пропонує два найбільш затребуваних протоколи OpenVPN (TCP і UDP) і модифікований WireGuard. Модифікація стосується конфігурації WireGuard за замовчуванням, яка передбачає статичну IP-адресу, таким чином розкриваючи місцезнаходження користувача. Крім того, Surfshark застосовує обфускацію, щоб зробити свою реалізацію WireGuard надійною.

Його Kill Switch має два режими, м’який і строгий, щоб від’єднати VPN-з’єднання у разі падіння шифрування. М’які режими в основному працюють над проблемами на стороні сервера та ненавмисними розривами з’єднання, включаючи зміни сервера. Строгий режим блокує Інтернет, якщо немає з’єднання VPN.

Surfshark Bypasser (він же розділене тунелювання) — це зручна функція, яку можна використовувати для вибіркового розгортання шифрування VPN. Він доступний у двох варіантах для програм: Route via VPN або Bypass VPN.

Крім того, він має третій варіант для певних IP-адрес, щоб уникнути з’єднання VPN. Це особливо корисно, якщо ви не бажаєте заблокувати всю програму (наприклад, веб-браузер), а лише кілька неконфіденційних веб-сайтів.

Крім того, деякі інші функції безпеки включають Невидимий в локальній мережі, Обертання IP і NoBorders.

Перший надає конфіденційність у локальній мережі.

Зміна IP-адреси кожні кілька хвилин призначає іншу IP-адресу сервера VPN.

Більшість часу це працювало, як очікувалося. Однак у деяких випадках не вдалося показати мітку часу наступного обертання.

Його NoBorders має надавати доступ до Інтернету в обмежувальних мережах в авторитарних режимах. Surfsharks каже, що він автоматично вмикається, якщо потрібно; однак користувач також може ввімкнути його вручну. Хоча я не міг перевірити його ефективність, користувачі негативно ставилися до підключення до Китаю:

У заяві Surfshark про цю проблему було ясно:

Джерело: Reddit.com

Однак існує 30-денна гарантія повернення грошей, яка може допомогти, якщо щось не працює. Але після цього немає чіткої політики щодо отримання відшкодування, якщо кілька серверів не працюють.

Отже, можуть бути кращі варіанти, якщо підключення з Китаю є кінцевою метою.

Додаючи до списку функцій безпеки, Cleanweb блокує рекламу, трекери та шкідливе програмне забезпечення. Під час мого короткого тестування він блокував рекламу в браузері, що добре, якщо ви не хочете покладатися на блокувальники сторонніх розробників, такі як uBlock Origin.

Однак я б порадив отримати антивірус преміум-класу для постійного розвитку шкідливих програм.

Іноді підключатися до VPN у приватній мережі не потрібно. У Surfshark це автоматизовано, коли він відключатиметься в певних надійних мережах.

Surfshark не позначає певні сервери як «обфусковані». Замість цього можна переключитися на протокол OpenVPN, щоб використовувати обфускацію відповідно до правил Повідомлення в блозі Surfshark. Щоб ви знали, ця функція приховує наявність з’єднання VPN, щоб уникнути небажаних обмежень на їх використання.

В оновленні від липня 2023 року Surfshark оголосила про оновлення всієї серверної мережі лише до оперативної пам’яті.

Це важливо у разі очної ставки з правоохоронними органами. Оскільки такі сервери нічого не зберігають на жорсткому диску, компанія VPN не має нічого, щоб передавати особисті дані своїх користувачів.

Нарешті, багатопрохідна мережа є чудовою функцією безпеки для маршрутизації трафіку з двох серверів VPN замість одного.

ExpressVPN

ExpressVPN пропонує пару протоколів VPN, подібних до своїх конкурентів. Однак цього разу у виборі є відмінність. У вас є OpenVPN (UDP і TCP) і Lightway, власний протокол, розроблений власними силами.

Lightway пройшов дві перевірки безпеки Cure53, і це відкритий код. Вражаюче те, що він складається лише з 2000 рядків коду, що зменшує потенційні вразливості та спрощує процес аудиту.

Крім того, він забезпечує гнучкість вибору AES-256 або ChaCha20 як шифру шифрування. З огляду на всі ці чинники, Lightway не повинен становити жодних проблем для своїх користувачів.

Його Kill Switch в основному працює в базовому режимі, який зазвичай призначений для усунення збоїв у роботі сервера.

ExpressVPN компенсує ці обмеження своєю технологією TrustedServer, яка використовує сервери лише з оперативною пам’яттю, схожу на Surfshark.

Крім того, ExpressVPN забезпечує захист від зловмисного програмного забезпечення та відстеження у формі диспетчера загроз. Важливо зауважити, що ця функція працює виключно, коли активне з’єднання VPN. Крім того, це працює лише з протоколом Lightway.

Спліт-тунелювання ExpressVPN має два режими для вибіркового застосування VPN-шифрування.

Що стосується дозволу користувачам підключатися з Китаю, то історія схожа на ту, яку ми бачили з Surfshark. У користувачів також виникають проблеми з підключенням до ExpressVPN:

Висновок: підводячи підсумок, обидва пропонують схожі протоколи та мають сервери на основі оперативної пам’яті. Крім того, ви отримуєте політику «без реєстрації» з будь-яким.

Але якщо Surfshark Cleanweb працює скрізь, ExpressVPN Threat Manager зарезервував ці переваги для користувачів, які використовують власний протокол. Таким же чином Surfshark має перевагу над своїми конкурентами завдяки кращому розділеному тунелюванню, обертанню IP-адреси, мультихопу тощо.

Переможець: Surfshark VPN

Тест швидкості

Примітка. Для цього тесту швидкості я використовую WireGuard (Surfshark) і Lightway UDP (ExpressVPN). Результати є середніми результатами двох послідовних спроб, при цьому повне тестування завершується за один раз.

Surfshark VPN

S.No.LocationШвидкість завантаження (Мбіт/с)Швидкість завантаження (Мбіт/с)Відстань (км)1Базовий84.2148.8802Сінгапур47.5417.676,2003Лондон42.933.536,7004Нью-Йорк40.253.3112,0005Токіо45.834.746,200

ExpressVPN

S.No.LocationШвидкість завантаження (Мбіт/с)Швидкість завантаження (Мбіт/с)Відстань (км)1Базова89.2147.4202Сінгапур44.359.236,2003Лондон44.894.476,7004Нью-Йорк37.213.4512,0005Токіо42.364.826,200

Висновок: суттєвої різниці в результатах немає. Обидві VPN зменшили швидкість завантаження вдвічі, а швидкість завантаження майже до 1/10, за винятком одного місця (Сінгапур).

Обидві ці компанії VPN мають віртуальні сервери в моєму базовому місці (Індія). Це може бути ймовірною причиною такого падіння швидкості.

Переможець: Ні, нічия.

Тест на шифрування

Surfshark VPN

Я перемкнувся на «Автоматично» в розділі протоколу, щоб дозволити програмі призначити найкращий протокол відповідно до умов мережі.

Потім я підключився до випадкового сервера та відкрив інструмент аналізу мережі Wireshark, щоб переглянути пакети даних.

Все, включаючи адресу IPv4 і DNS-запити, було зашифровано за допомогою WireGuard. Просто мій IPv6 витік через протокол ICMPv6. Однак Surfshark досить чітко говорить про це:

Джерело: Surfshark.com

Найкращий вихід із цієї загрози конфіденційності – це вимкнути IPv6. Це досить просто, але залежить від наявного пристрою. Я спробував зі своїм ноутбуком Windows, і потім все пішло ідеально.

ExpressVPN

Подібним чином я встановлюю налаштування протоколу ExpressVPN на автоматичне перед захопленням пакетів даних. І знову ж таки, як і Surfshark VPN, це було переважно добре, за винятком моєї адреси IPv6.

Вони також говорили про це в одному зі своїх блогів:

Оскільки IPv6 стає все більш популярним, ми можемо розглянути можливість запуску служби VPN, сумісної з IPv6, у майбутньому.

Джерело: ExpressVPN

Я хотів би зазначити, що ExpressVPN відмінив прапорець «Запобігати виявленню адреси IPv6 під час підключення» зі свого інтерфейсу користувача, коли я востаннє проводив повний огляд. Однак ця функція не працювала, навіть коли була ввімкнена, що могло змусити їх розглянути можливість її видалення.

Висновок: обидва були рівними в цьому тесті на шифрування. Загалом чудово, але не вдалося замаскувати IPv6, що не порушує угоду, якщо вимкнути його заздалегідь.

Переможець: Ні, нічия.

Потокове розблокування

Це короткий розділ, у якому я представляю результати розблокування кількох бібліотек Netflix, BBC iPlayer і Amazon Prime Video US.

Surfshark VPN

Я почав із найпопулярнішої потокової платформи Netflix.

Surfshark показав чудові результати, розблокувавши Netflix у США, Великобританії, Франції та Японії. Однак він не міг пробитися через Netflix Canada, навіть коли я спробував усі доступні канадські місця.

Проте BBC iPlayer і Amazon Prime USA не викликали жодних проблем.

ExpressVPN

Запис георозблокування ExpressVPN був чистішим, ніж Surfshark. Це дало мені доступ до всіх згаданих раніше бібліотек Netflix, BBC iPlayer і Amazon Prime US з першої спроби.

Помітно, що мій досвід був набагато плавнішим, ніж минулого разу, коли я брав участь у протистоянні NordVPN проти ExpressVPN, що свідчить про постійне покращення.

Висновок: явна перемога ExpressVPN.

Переможець: ExpressVPN

Сумісність пристрою

Surfshark VPN

Surfshark має рідні програми для найпопулярніших платформ, включаючи настільні (Windows, macOS, Linux), мобільні (Android і iOS) і веб-браузери (Chrome, Firefox і Edge).

Він також має додаток для FireTV. Для інших пристроїв, таких як Apple TV, Samsung TV та ігрових консолей, загальним рішенням є встановлення VPN на маршрутизатор WiFi.

Загалом покриття пристроїв Surfshark пристойне.

ExpressVPN

Таким же чином ExpressVPN має програми для основних платформ, зокрема Windows, macOS, Linux, iOS, Android і FireTV. Він має розширення для Chrome, Firefox, Edge і Brave.

Для будь-якого іншого пристрою з підтримкою Wi-Fi ви можете так само встановити ExpressVPN на маршрутизатор і отримати переваги зашифрованого з’єднання.

Як особливу згадку, ExpressVPN має власний WiFi-роутер Aircove. Він постачається з попередньо встановленою програмою VPN і може працювати як стандартний маршрутизатор WiFi без неї.

Однак на даний момент він не підтримує інші програми VPN, що підтверджено їхньою підтримкою.

Висновок: ExpressVPN має невелику перевагу завдяки розширенню Brave і власному маршрутизатору WiFi.

Але враховуючи те, що Brave і Chrome мають однакову основу Chromium, розширення Chrome без проблем працюють і в Brave. І його маршрутизатор заблокований сам з собою.

Отже, ці переваги не мають великого значення в реальному світі.

Переможець: Ні, нічия.

Підтримка клієнтів

Surfshark VPN

Surfshark має цілодобовий чат у прямому ефірі, що добре для кожного користувача, оскільки VPN час від часу виходять з ладу. Однак скористатися цією підтримкою складно.

По-перше, у веб-інтерфейсі про це немає жодної згадки.

Лише коли я погуглив про це, потрапив на одну зі статей підтримки та прокрутив весь шлях вниз, щоб знайти їхню кнопку «Поспілкуватися з нами».

Чат починається з бота Surfshark, але ви можете надіслати запит на живого керівника (ввівши «live agent»), і незабаром хтось приєднається.

Загалом мій короткий досвід був хорошим, але шлях до живого чату був «авантюрним».

ExpressVPN

ExpressVPN також пропонує підтримку 24/7. І вони зробили вибір такої допомоги досить простим.

У той момент, коли я зайшов у чат, мене одразу привітав живий агент і негайно відповів на мої запитання.

Нарешті, про це не так багато писати, і я знайшов підтримку в чаті на належному рівні.

Висновок: обидва мають цілодобову підтримку та хорошу документацію для початку. Однак ExpressVPN є більш зручним у цьому відношенні. І, чесно кажучи, якість підтримки для того одного чату, який я робив з обома, була трохи кращою з ExpressVPN.

Переможець: ExpressVPN

Співвідношення ціни та якості

Surfshark VPN

 • Щомісяця: $15,45
 • 1-річний план: $3,99 на місяць
 • 2-річний план: $2,21 на місяць

Примітка. Це базові плани для відповідних термінів. Вищі рівні включають підписки Surfshark One і Surfshark One+, які пропонують додаткові переваги, такі як приватна пошукова система, антивірус, моніторинг темної мережі та видалення особистих даних.

ExpressVPN

 • Щомісяця: $12,95
 • 6 місяців: 9,99 доларів на місяць
 • 1-річний план: $8,32 на місяць

Висновок: ExpressVPN є безсумнівним переможцем для місячних планів. І ця невелика перемога є більш важливою, якщо ви любите міжнародні розваги, оскільки ExpressVPN був плавнішим із двох.

З іншого боку, Surfshark переконливо виграє протягом більшої тривалості. Його ціна менша за половину річної підписки ExpressVPN без будь-яких компромісів у продуктивності, які я бачив.

Крім того, Surfshark дозволяє підключати необмежену кількість пристроїв за допомогою однієї підписки, а ExpressVPN пропонує вісім одночасних підключень.

Особисто я вважаю, що VPN рідко є короткостроковою справою для їхніх користувачів. Люди купують річні плани, і це той фактор, за яким я хочу оголосити результати цього розділу.

Переможець: Surfshark VPN

Резюме

ParameterSurfshark VPNExpressVPNWinnerServer Network3200+ серверів у 100 країнах. Кілька варіантів оплати. Спрацювало без проблем.ExpressVPNOnboardingКілька варіантів оплати. Але моя дебетова картка не спрацювала. Кілька варіантів оплати. Проте моя дебетова картка не працювала. Інтерфейс користувача Surfshark. Багатофункціональний і оновлений. Один із найкращих у галузі. Спрощено. Найкраще для початківців. Безпека та конфіденційність Surfshark. Має деякі розширені функції, як-от покращене розділене тунелювання, обертання IP-адреси, кілька переходів тощо. Пристойний, але не має розширених функцій, які я бачив у Surfshark. Тест SurfsharkSpeed ​​зменшив швидкість завантаження на 50%. Швидкість завантаження впала ще більше. Те саме, що Surfshark. NoneEncryption TestLeaks IPv6, який потрібно вимкнути окремо. Те саме, що Surfshark. NoneStreaming UnblockGood. Однак не вдалося розблокувати Netflix Canada. Відмінно. Краще, ніж Surfshark. Сумісність з пристроями ExpressVPN. Має програми для основних платформ. Подібно до Surfshark. Відсутня підтримка клієнтів. Цілодобовий чат у режимі реального часу, який нелегко знайти. Опція чату в режимі 24/7 у веб-інтерфейсі. Ціна за гроші. ExpressVPN. Більше функцій за менші гроші (довго- термінові плани). Необмежена кількість підключень за підписку. Економно за місячну підписку. Загалом, менше функцій. Вісім підключень на підписку.Surfshark

Surfshark VPN чи ExpressVPN?

Рахунок 4-3 на користь Surfshark VPN. Він має чудовий інтерфейс користувача та численні функції безпеки та є чудовим співвідношенням для довгострокових підписок.

На захист ExpressVPN я хотів би відзначити його кращі можливості розблокування потокового передавання. Крім того, я виявив, що це більш прозорий варіант із двох.

Отже, це все з мого боку. Сподіваюся, вам зрозуміло, який VPN ви хочете вибрати.

Тим не менш, ви можете переглянути мій огляд ProtonVPN для ще одного варіанту.

  Кому належить ExpressVPN?