Верифікація проти валідації в тестуванні програмного забезпечення: знання основ

Верифікація та валідація під час тестування програмного забезпечення — це процеси перевірки того, чи програмна система виконує своє призначення та відповідає призначеним специфікаціям.

Ці два терміни також називаються контролем якості програмного забезпечення, який використовується тестувальниками програмного забезпечення в життєвому циклі розробки програмного забезпечення. Хоча обидва виглядають і звучать подібно, вони відрізняються за своїм аналізом.

Верифікація — це процес визначення якості програмного забезпечення, тоді як валідація — це перевірка вимог замовника за допомогою функцій програмного забезпечення. Перевірка проводиться після завершення верифікації в кінці циклу розробки.

Ну, у світі тестування додатків існує багато плутанини навколо цих термінів. Отже, якщо ваша робота пов’язана з тестуванням програмного забезпечення або вам це просто цікаво, вам потрібно знати різницю між цими термінами в тестуванні програмного забезпечення.

У цій статті я розповім про верифікацію та валідацію, їхні переваги тощо. Пізніше я опишу відмінності між цими термінами в таблиці.

Ось і ми!

Що таке перевірка?

Верифікація — це простий процес перевірки програмного забезпечення в процесі розробки. Він включає зустрічі, інспекції, огляди, огляди тощо для оцінки планів, кодів, документів, специфікацій і вимог.

У технічному терміні це визначається як процес, який передбачає оцінку програми, щоб визначити, чи відповідає вона вимогам і може задовольнити клієнтів або кінцевих користувачів.

Таким чином, основною метою верифікації є забезпечення якості, архітектури, дизайну програмного забезпечення тощо. Під час верифікації специфікації виступають як вхідні дані для процесу розробки програми. Код написаний на основі документів, які детально описують специфікації.

Тестувальники програмного забезпечення використовують різні методи перевірки залежно від обсягу та складності програми. Іноді вони використовують математичні моделі та похідні обчислення, щоб робити прогнози щодо програмного забезпечення та перевіряти логіку коду.

Крім того, перевірка перевіряє, чи команда розробників правильно створює продукт. Іншими словами, верифікація — це процес, який починається перед процесом перевірки та триває, доки програмне забезпечення не буде перевірено та випущено.

Процес перевірки складається з трьох етапів. Вони є:

 • Перевірка вимог: це процес перевірки та підтвердження того, що вимоги чи вимоги є повними, правильними та точними. Перед тим, як додаток буде передано на розробку, команда тестування програмного забезпечення перевіряє вимоги клієнта або підприємства на їх повноту та правильність.
 • Перевірка дизайну: це процес перевірки відповідності програмного забезпечення специфікаціям дизайну, зазначеним у документі, шляхом надання доказів. Тут команда тестування програмного забезпечення перевіряє прототипи, макети, архітектурний дизайн, логічні моделі баз даних і навігаційні карти програми на відповідність цільовим функціональним і нефункціональним вимогам.
 • Перевірка коду: це процес перевірки коду на його правильність, послідовність і повноту. У цьому процесі команда тестування програмного забезпечення перевіряє, чи артефакти конструкції, включаючи інтерфейс користувача, вихідні коди та фізичні моделі бази даних, відповідають специфікаціям проекту.

Розглянемо реальний приклад, щоб зрозуміти цю концепцію.

Коли ви наймаєте дизайнера інтер’єру для свого будинку, вам спочатку потрібно повідомити свої вимоги. Відповідно до цих вимог команда дизайнерів інтер’єру розробляє модель, щоб показати вам, як вона виглядає. Ця ж команда також перевіряє здійсненність цієї конструкції та вносить зміни відповідно до вимог і відгуків, щоб завершити те, що є правильним і відповідає вимогам власника.

Тут модель будинку є кодом, команди дизайну інтер’єру є розробниками та тестувальниками, а власник будинку є замовником.

  Як вибірково ввімкнути Flash для веб-сайтів у Chrome

Що таке валідація?

Перевірка — це процес, який використовується для оцінки програмного забезпечення відповідно до вимог бізнесу або клієнта під час або в кінці процесу розробки програмного забезпечення. Він оцінює остаточну заявку, щоб перевірити, чи відповідає вона очікуванням і вимогам клієнтів.

Він відомий як динамічний механізм перевірки фактичного проекту разом із тестуванням. Перевірка зосереджена на результатах; це не має нічого спільного з внутрішніми процесами. Це одноразовий процес, який починається лише після процесу перевірки.

Групи програмного забезпечення використовують різні методи перевірки, наприклад тестування чорного ящика (функціональне тестування) і тестування білого ящика (нефункціональне тестування або тестування дизайну/архітектури).

 • Тестування білого ящика допомагає перевірити програму за допомогою попередньо визначених рядів вхідних даних. Таким чином, тестувальники порівнюють вихідні значення програмного додатку зі значеннями вхідних даних, щоб перевірити, чи програмне забезпечення видає подібні результати, як очікувалося.
 • У тестуванні чорного ящика є три важливі змінні – вхідні значення, очікувані вихідні значення та вихідні значення.

Коротше кажучи, функціональне тестування або тестування чорного ящика включає тестування інтеграції, системне тестування та модульне тестування, тоді як нефункціональне тестування або тестування білого ящика включає тестування прийнятності користувача.

Перевірка гарантує, що ви правильно розробили програмний продукт, перевіряючи вміст програмного забезпечення відповідно до специфікацій клієнта.

Процес перевірки включає в себе наступні кроки:

 • Огляд дизайну: команда тестування програмного забезпечення окреслює вимоги клієнтів. Пізніше вони створюють план тестування, щоб підтвердити кожен елемент у програмному забезпеченні перед тим, як почати виробництво. Команди розробників отримають схвалення щодо готовності продукту.
 • Перевірка інсталяції: група тестування програмного забезпечення намагається встановити програмне забезпечення відповідно до плану тестування. Мета полягає в тому, щоб переконатися, що процес інсталяції та основне обладнання системи відповідає специфікаціям. Крім того, тестувальники підтверджують стан функцій програмного забезпечення.
 • Оперативний аналіз: тестувальники програмного забезпечення проводять різні сценарії тестування програми, щоб перевірити її повноту. Мета полягає в тому, щоб переглянути всі операції або функції, щоб визначити, чи програмне забезпечення працює так, як просив клієнт.
 • Огляд продуктивності: показує, що програмне забезпечення може функціонувати відповідно до потреб бізнесу в реальних умовах. Клієнти також можуть провести бета-тестування, щоб відчути та дізнатися, чи правильно його розроблено. Зовнішній набір переглядів чітко виявляє дефекти та помилки, які могли бути пропущені командою розробників.
 • Перевірка готовності до виробництва: після завершення всіх перевірок процес перевірки завершується, і продукт переміщується в режим готовності до виробництва. Це означає, що команда може рухатися вперед із випуском програми для робочого середовища.

Крім того, якщо дефекти та помилки будуть виявлені після випуску, команда розробників програмного забезпечення може випустити нові оновлення для вирішення цих проблем.

Давайте візьмемо попередній приклад і зрозуміємо, що таке перевірка.

Для команди, яка працює над проектом дизайну інтер’єру, верифікація допоможе отримати кінцевий результат повної обробки інтер’єру вашого будинку. Але валідація — це наступний крок, який можна перевірити, відчувши та проаналізувавши цей дизайн. Перевірка приходить, коли ви знаходите свій будинок таким же, як бачили в проекті.

Інший приклад: ви хочете отримати млинці з певного кафе. Щоб переконатися, що це той самий млинець, який ви замовили, його потрібно спробувати.

Верифікація проти валідації: переваги

Переваги верифікації

Давайте обговоримо деякі переваги верифікаційного тестування:

 • Часта та рання перевірка знижує ризик збою програмного забезпечення та допомагає звести до мінімуму дефекти та помилки, які можуть виявитися пізніше.
 • Зацікавлені сторони, менеджери продуктів і розробники отримують більше інформації про програмне забезпечення, перевіряючи коди на кожному етапі. Таким чином вони можуть передбачити, як програмне забезпечення працюватиме на наступних етапах.
 • Перевірка програмного забезпечення допомагає підтримувати ваше програмне забезпечення у відповідності з вимогами бізнесу та клієнтів на кожному етапі фази розробки. Це допомагає розробникам виконувати менше непотрібної роботи під час розробки.
 • Оскільки неможливо повністю усунути всі помилки, перевірка допомагає QA оцінити проблеми, які можуть виявитися пізніше, щоб вони могли підготувати документ для негайного вирішення цих помилок у разі потреби.
 • Це зменшує вартість повторного друку та повторної доставки.
 • Під час верифікації ймовірність збоїв системи після фази розробки нижча.
  Як видалити обліковий запис Microsoft Teams

Переваги валідації

Усі перевірочні тести виконуються, щоб переконатися, що система працює належним чином шляхом виконання її функцій і відстеження кількісно виміряних і відчутних результатів.

Давайте обговоримо переваги валідації в тестуванні програмного забезпечення.

 • Будь-які дефекти чи помилки, пропущені на етапах перевірки, можна легко виявити під час виконання всіх перевірочних тестів.
 • Якщо специфікації неадекватні або неправильні з самого початку, перевірка виявляє їх неефективність. Це запобіжить виходу поганого програмного забезпечення на ринок.
 • Перевірочні тести підтверджують, що програмне забезпечення відповідає вимогам, очікуванням і вподобанням бізнесу або клієнта за різноманітних умов, таких як низький заряд акумулятора, повільне підключення тощо.
 • Ці тести дозволяють програмному забезпеченню працювати в різних комбінаціях браузер-пристрій-ОС. Це означає, що перевірка автентифікує програмне забезпечення для кросбраузерної сумісності.
 • Перевірка допомагає підвищити надійність програмного забезпечення.

Верифікація проти валідації: коли їх використовувати?

Коли використовувати верифікаційне тестування?

Перевірочні тести проводяться на кожному етапі циклу розробки перед впровадженням будь-якої функції.

Наприклад, додайте на свій веб-сайт кнопку з позначкою «Додати до списку бажань». Перш ніж розпочати створення кнопки, перевірочні тести розглядають вимоги, які попередньо вирішуються на етапах мозкового штурму та розробки ідей.

Скажімо, в документації зазначено, що кнопка має бути синього кольору з літерами, написаними пурпуровим кольором, і вона не має бути більшою за 15 мм X 10 мм. Крім того, кнопка має бути постійно видимою внизу посередині кожної сторінки продукту на сайті.

Під кожним товаром на сторінці слід розмістити іншу кнопку з такою ж функцією. Перед початком роботи необхідно ознайомитися з вимогами і таблицею проектування, а також перерахувати необхідні специфікації.

Коротше кажучи, перевірочне тестування використовується до та під час циклу розробки програмного додатку.

Коли використовувати валідаційне тестування?

Процес перевірки запускається після завершення кожного кроку або функції в циклі розробки. Наприклад, модульні тести запускаються після створення кожної одиниці коду. Подібним чином інтеграційні тести виконуються після того, як різні модулі завершені окремо та готові до комбінування.

Кросбраузерне тестування, форма валідаційного тестування, є важливим елементом валідації. Команди контролю якості повинні перевірити, чи кожна функція, елемент дизайну та функція відображаються належним чином у різних комбінаціях браузер-пристрій-ОС. Наприклад, спеціалісти з контролю якості повинні перевірити, чи кнопка «Додати в кошик» відображається в кожному браузері та правильно працює на будь-якому веб-переглядачі пристрою.

Тестувальники програмного забезпечення працюють над продуктом, щоб переконатися, що вихід програмного забезпечення правильний, використовуючи такі методи перевірки, як тестування білої скриньки (яке перевіряє внутрішній код програми) і тестування чорної скриньки (або поведінкове тестування, яке шукає лише зовнішні функції програм). .

Тепер давайте обговоримо основні відмінності між перевіркою та перевіркою.

Перевірка проти валідації в тестуванні програмного забезпечення: відмінності

Перевірка: чи правильно ми розробляємо продукт?

Перевірка: чи ми розробляємо правильний продукт, який відповідає вимогам клієнта?

Верифікація та валідація є невід’ємними частинами розробки програмного забезпечення. Без належної перевірки та валідації команда програмного забезпечення не зможе створити якісний продукт. Ці умови допомагають мінімізувати ризики збою продукту та підвищити надійність програмного забезпечення.

Обидва по-різному використовуються в різних компаніях з розробки програмного забезпечення та управління проектами. Наприклад, і те, і інше відбувається одночасно в методології гнучкої розробки, оскільки в безперервних бізнес-процесах є потреба в обох.

  перевірте обладнання перед дзвінком

Ось ключові відмінності між верифікацією та перевіркою в таблиці нижче:

Перевірка Перевірка У перевірочному тестуванні включається перевірка вимог, перевірка коду та перевірка дизайну. Тестування перевірки включає системне тестування, тестування функціональності, тестування безпеки, тестування продуктивності, тестування зручності використання тощо. Воно не включає виконання коду. Воно вимагає виконання коду для перевірки функціональності та зручності використання програмного забезпечення. Під час проведення верифікаційного тестування ви повинні відповісти на це питання – «чи розробляєте ви правильний продукт?». Під час проведення перевірочного тестування ви повинні відповісти на це питання – «чи розроблений продукт правильний і відповідає вимог клієнта?”. Це статична практика перегляду дизайну, коду, документів і програм. Це динамічний механізм тестування та перевірки фактичного продукту. Це перевірка файлів і документів людиною. Це комп’ютер -виконання програми. Верифікація — це вправа низького рівня, яка передує перевірці. Перевірка — це вправа високого рівня, яка виявляє помилки, пропущені під час перевірки. Метою є архітектура програмного забезпечення або додатка, специфікації вимог, повний дизайн, дизайн бази даних і дизайн високого рівня. Ціль — це фактичний продукт, який включає блок, модуль, ефективний кінцевий продукт і комбіновані модулі. Це робиться групою із забезпечення якості, щоб перевірити, чи програмне забезпечення виготовлено відповідно до специфікацій дизайну, визначених у документі. Перевірка здійснюється після завершення етапу перевірки за участю групи тестування. Огляди, інспекції, кабінетна перевірка та покрокові інструкції це методи, які використовуються під час перевірки. Тестування чорного ящика та тестування білого ящика є методами, які використовуються під час перевірки. Він зменшує кількість дефектів або помилок на ранній стадії. Він виявляє помилки, пропущені на етапі перевірки. Це тестування допоможе вам передбачити, чи вхідні дані відповідають виходам. Це тестування може допомогти вам передбачити, чи приймуть користувачі кінцевий продукт.

Верифікація та валідація (V&V) на різних етапах циклу розробки програмного забезпечення

Перевірка та підтвердження виконуються на кожному етапі процесу розробки. Давай подивимось:

 • Етап планування включає перевірку контракту, оцінку концептуального документа та виконання аналізу ризиків.
 • Етап вимог включає оцінку вимог до програмного забезпечення та інтерфейсів, а також створення плану приймання та тестування системи.
 • Етап проектування включає оцінку дизайну програмного забезпечення та інтерфейсів, а також створення плану інтеграції, тестового дизайну та плану тестування компонентів.
 • Етап впровадження включає оцінку вихідного коду та документів, створення тестів і процедур, а також виконання компонентів тестів.
 • Етап тестування включає виконання системних і приймальних тестів, оновлення показників відстеження та аналіз ризиків.
 • Етап інсталяції та перевірки включає аудит конфігурації та інсталяції, остаточне тестування інсталяції та створення остаточного звіту про тестування.
 • Експлуатаційна фаза включає оцінку нових обмежень і оцінку запропонованої зміни.
 • Етап обслуговування включає оцінку аномалій, оцінку функцій міграції та повторних випробувань, запропоновані зміни та перевірку виробничих проблем.

Висновок

Процеси верифікації та валідації є важливими аспектами розробки програмного забезпечення. Ці процеси можуть допомогти вам визначити, чи програмне забезпечення створено відповідно до визначених вимог, чи відповідає потребам бізнесу та чи може задовольнити вимоги клієнтів.

Обидва процеси можуть виглядати схожими, але відрізняються з точки зору того, як вони реалізуються протягом життєвого циклу розробки програмного забезпечення.

Ви також можете дослідити найкращі інструменти розробки та тестування API.