Вебхуки проти. API: відмінність

Сьогодні існує багато дискусій навколо вебхуків проти API. Обидва мають свої плюси та мінуси, але який із них найкращий для вашого бізнесу?

Давайте подивимося на відмінності між веб-хуками та API, щоб допомогти вам вирішити, який з них вам слід використовувати та коли.

У цю цифрову еру та концепцію глобального села кожен бізнес повинен швидше надавати послуги своїм клієнтам. Для досягнення цих цілей у нас є API та веб-хуки, які полегшують наше життя.

Він обробляє зв’язок між двома програмами. У цій статті ми детальніше розглянемо ці технології та найкращі варіанти їх використання. Ми також побачимо деякі вбудовані API та постачальників послуг webhooks.

Що таке вебхуки?

Веб-перехоплення — це спосіб, за допомогою якого веб-програма сповіщає окрему програму про події, які відбуваються в першій програмі. Наприклад, коли користувач реєструє новий обліковий запис, веб-програма може надіслати сповіщення про веб-перехоплення зовнішній програмі, яка обробляє реєстрацію користувача.

Вебхуки – це тип сповіщень, який дозволяє отримувати оновлення в реальному часі про події, що відбуваються у ваших веб-додатках. Коли відбувається подія, вебхук може надіслати повідомлення на вибрану вами URL-адресу, повідомляючи вас про подію. Це може бути корисним для відстеження активності у вашій програмі або для надсилання даних в інші програми чи служби.

Вебхуки дуже схожі на API, але основна увага вебхуків буде на сповіщеннях POST. Це полегшена версія API. Іноді його називають зворотним API, але насправді це не так. Це метод односторонньої комунікації на основі подій.

Вебхуки – це визначені користувачем зворотні виклики HTTP, які використовуються для сповіщення інших служб про події, які відбуваються у вашій програмі. Наприклад, ви можете використовувати вебхук, щоб надсилати електронний лист щоразу, коли до вашого магазину додається новий продукт.

Веб-хуки можуть бути чудовим способом зберегти вашу програму тісно інтегрованою з іншими службами. Коли відбувається щось важливе, ваш вебхук може надіслати сповіщення відповідній службі, дозволяючи їй виконати відповідні дії.

Як працюють веб-хуки?

Вебхук — це простий, але потужний інструмент, який дозволяє створювати індивідуальні інтеграції між вашими програмами. Вебхук — це спосіб сповіщення зовнішньої програми про те, що в іншій програмі сталася подія. Наприклад, ви можете створити вебхук, який сповіщатиме сторонню програму чату про отримання нового повідомлення.

  Як змінити шрифт за замовчуванням в Outlook

Щоб створити вебхук, вам просто потрібно надати URL-адресу вебхуку програмі, яку ви хочете сповістити. Програма надсилатиме запит до URL-адреси веб-перехоплення кожного разу, коли відбудеться подія. Потім ви можете використовувати вебхук, щоб ініціювати будь-яку дію, яку ви бажаєте, наприклад, надіслати електронний лист або оновити базу даних.

Архітектура веб-хуків

Архітектура веб-хуків

Чому вебхуки називають зворотним API?

Веб-перехоплення іноді називають зворотним API через його односторонній зв’язок, який ініціюється подією, а не запитом користувача. Коли в програмі запускаються деякі події, вона надсилає сповіщення підключеній програмі.

Що таке API?

API означає інтерфейс прикладного програмування. API дозволяють додаткам взаємодіяти один з одним. Наприклад, веб-програма може використовувати API для отримання даних з окремої програми

Це набір правил, які дозволяють програмному забезпеченню спілкуватися з іншим програмним забезпеченням. Це критична концепція в розробці програмного забезпечення, оскільки вона дозволяє різним частинам програми працювати разом.

Одним із прикладів API є той, який дозволяє програмному забезпеченню спілкуватися з операційною системою на комп’ютері. Цей API дозволяє запускати різні програми на комп’ютері та спільно використовувати ресурси.

Спосіб обміну даними між інтерфейсом і сервером називається API. Це двосторонній зв’язок і відбувається за запитом. Коли користувач надсилає запит у браузері, запит надсилається на сервер, і після внутрішньої обробки сервер надсилає відповідь назад користувачеві.

Web API — це набір протоколів, які дозволяють програмам обмінюватися даними. Вони використовуються для обміну даними між програмами та доступу до даних із різних джерел. API використовує протоколи HTTP, які дозволяють програмам обмінюватися даними та функціями.

Типи архітектури API

Rest API

Якщо ви студент, ви, мабуть, часто чули термін «rest API», але що він насправді означає? API rest — це спосіб зв’язку з веб-сервером шляхом надсилання запитів у формі URI (уніфікованих ідентифікаторів ресурсів). Це дає змогу отримати доступ до даних із сервера без використання традиційного веб-браузера.

Щоб використовувати API відпочинку, вам потрібно використовувати клієнтську бібліотеку. Це програмне забезпечення, яке допомагає вам легко надсилати запити та аналізувати відповіді. Клієнтські бібліотеки доступні для більшості мов програмування, тому ви зможете знайти ту, яка відповідає вашим потребам.

Graph-QL API

API GraphQL — це потужна технологія, яка дозволяє створювати власні API. За останні кілька років він набув великої популярності, і це не дарма. Це чудова альтернатива REST API.

  Як налаштувати та використовувати режими "Додому" та "Я вдома" за допомогою Google Assistant

Graph-QL — це мова запитів для API та середовище виконання для виконання цих запитів із наявними даними. Graph-QL надає розробникам більш ефективний, потужний і гнучкий спосіб доступу до даних порівняно з традиційними REST API.

Яка різниця між вебхуками та API?

Є два основних способи, якими програми можуть спілкуватися одна з одною: через API або через веб-хуки. Обидва мають свої переваги та недоліки, тому важливо зрозуміти різницю між ними, перш ніж вирішити, який з них використовувати.

API

API — це набір правил, які визначають, як дві програми можуть взаємодіяти одна з одною. Зазвичай він використовується, коли двом програмам потрібно обмінюватися даними або коли одній програмі потрібен доступ до функцій іншої програми.

Коли ви використовуєте API, ви надсилаєте запит на дані серверу. Потім API зв’язується з іншою програмою та надсилає дані, які ви запитували. Це можна використовувати для доступу до даних з інших програм або для надсилання даних в інші програми.

Веб-хуки

Вебхук — це спосіб, за допомогою якого програма надає дані в реальному часі іншій програмі. На відміну від API, для якого потрібен запит від другої програми, вебхук автоматично надсилає дані, коли щось відбувається в першій програмі. Це робить веб-хуки ідеальними для додатків, яким потрібно надавати дані в режимі реального часу, наприклад додатків для чату або програм для спільного редагування.

Веб-хуки – це спосіб для програми надавати іншим програмам інформацію в реальному часі. Коли щось відбувається в програмі, запускається вебхук і надсилає повідомлення іншій програмі. Це дозволяє іншій програмі вжити заходів на основі події, що сталася. Веб-хуки передбачають лише односторонній зв’язок.

Коли слід використовувати веб-хуки?

Є багато різних випадків, коли веб-хуки можуть стати в нагоді. Наприклад, ви можете знати, коли хтось додає новий продукт до вашого онлайн-магазину. Або ви можете автоматично надсилати дані з бази даних вашого веб-сайту в систему CRM.

Одним із прикладів є те, що я особисто використовував веб-хуки на веб-сайті свого портфоліо. Я використовував служби Formspree. Коли новий користувач хоче зв’язатися зі мною через контактні форми, formspree надсилає ці дані мені на мою зареєстровану електронну адресу. Це односторонній потік даних. Formspree надсилає вам контактні дані, але ви не можете відповісти Formspree електронним листом.

  Як змінити регістр тексту в PowerPoint

Коли слід використовувати API?

Найкращий час для використання WebAPI залежить від конкретних потреб вашої програми. Ви можете використовувати веб-API, коли вам потрібно отримати дані з бази даних, додати дані до бази даних, видалити та оновити дані в базі даних. Це двосторонній зв’язок, який відбувається за запитом. Він використовує протоколи HTTP для обробки даних запиту.

Постачальники послуг веб-хуків

Існує багато служб, які підтримують веб-хуки, зокрема Zapier, IFTTT, Formspree, Pusher тощо. Під час створення веб-хуку вам потрібно буде вказати URL-адресу служби, яку ви хочете сповістити, а також подію, яку ви хочете ініціювати. Нижче наведено декілька з них, якими ви можете скористатися.

#1. Млява

Млява в основному відомий як додаток для обміну повідомленнями, однак він також надає послугу веб-хуків. Припустімо, у вас десь працюють програми, і ви хочете отримувати повідомлення, коли щось відбувається на вашому сайті. Або, коли реєструється новий користувач, якщо ви хочете отримати сповіщення, ви можете налаштувати сповіщення про вхідні вебхуки.

#2. Zapier

Zapier це онлайн-інструмент автоматизації, який надає вам можливість підключити вашу програму та служби. Припустімо, що новий користувач реєструється на веб-сайті або купує продукт на веб-сайті електронної комерції, і ви хочете ініціювати подію. Ви можете скористатися функцією Zapeir «Ініціювати подію», щоб надіслати їм електронний лист або текстове повідомлення про те, що вони успішно зареєстровані або що їхнє нове замовлення розміщено з деталями продукту,

#3. Formspree

Припустімо, ви створили веб-сайт портфоліо та маєте контактні форми, але не хочете писати функціональність контактної форми. Тут настає роль Formspree. Це дозволяє вам налаштувати вбудовану форму, яка надсилатиме дані на вашу зареєстровану електронну пошту кожного разу, коли форма отримує нове надсилання. Це в основному корисно для безсерверних програм.

Висновок

У цій статті я пояснив вебхуки та API, коли їх використовувати та їхні відмінності. Використовуйте Webhooks для одностороннього зв’язку або сповіщень. Використовуйте API для двостороннього зв’язку для обміну даними між програмами.