Ваш щит від кіберзагроз

| | 0 Comments| 12:06 PM
Categories:

Аналіз мережевого трафіку (NTA) — це процес моніторингу та відстеження мережевої активності на наявність підозрілої поведінки. Процес використовує ручний аналіз, правила виявлення, можливості машинного навчання та аналіз поведінки.

Незалежно від того, чи кіберзагроза використовує людську помилку чи покладається на вразливість програмного забезпечення, доступ до мережі організації має вирішальне значення для зловмисника. Якщо мережу скомпрометовано, зловмисник отримує інформацію про кількість підключених пристроїв і шляхи поширення зловмисного програмного забезпечення.

Звичайно, такі речі, як DNS Sinkhole, допоможуть лише одним способом. Як ви можете переконатися, що ваша мережа захищена та має можливість виявляти/пом’якшувати загрозу?

За допомогою рішень аналізу мережевого трафіку ви можете зробити саме це.

Важливість аналізу мережевого трафіку

Все спілкується через Інтернет. Таким чином, незалежно від типу або кількості підключених пристроїв, усі види взаємодії проходять через мережу.

Якщо ми проаналізуємо трафік, ми зможемо дізнатися про нього більше та виявити аномалії, щоб забезпечити безпеку.

Аналіз мережевого трафіку дозволяє нам робити це та багато іншого, що робить його важливою частиною стратегії кібербезпеки.

Якщо ви хочете глибше зануритися в те, чому мережа містить масу важливої ​​інформації, ви можете дослідити протокол TCP/IP і модель OSI. Переглянувши ці ресурси, ви зрозумієте, що все відбувається в нашій мережі.

Однак вам не обов’язково бути експертом у мережевих концепціях, щоб прочитати решту цієї статті.

Хоча я, можливо, сказав вам про подарунок, чому аналіз мережевого трафіку так важливий?

Давайте трохи докладніше:

Не тільки здатність виявляти аномальну поведінку мережі, але NTA також забезпечує кращу видимість вашої мережі. Це допоможе вам дізнатися, як працює ваш брандмауер, які найважливіші моменти, які незахищені порти та який обсяг мережевого трафіку ви маєте щодня.

Уся ця інформація має допомогти вам розробити ефективну стратегію кібербезпеки.

Він не обмежується лише зовнішнім зловмисником; за допомогою NTA ви навіть можете виявити використання VPN або будь-який трафік із внутрішньої мережі, який намагається викрасти дані.

  Як використовувати моди в грі Google Snake

Таким чином, зловмисні вхідні мережеві підключення для виявлення несанкціонованого використання служб у мережі NTA-рішення надають вам посилений захист від різних кіберзагроз.

Це важливо: але що ви можете з цим зробити?

Наразі очевидно, що NTA є важливою частиною кібербезпеки.

Але що саме він робить? Ви тільки з нього отримуєте інформацію?

Аналіз мережевого трафіку — це не лише збір інформації. Йдеться про моніторинг, виявлення, блокування та журналювання.

NTA має комплексну мету, коли йдеться про безпеку мережі. Ось деякі з основних моментів:

 • Виявлення шахрайського доступу: легше виявити ненормальне вхідне з’єднання, але важко перевірити шахрайську мережеву діяльність. Завдяки функціям NTA ви можете виявити найменші відхилення в мережі, які можуть спонукати вас до подальшого дослідження та перевірки будь-яких внутрішніх загроз.
 • Виявлення програм-вимагачів: зараження програмами-вимагачами передбачає певні дії в мережі, зокрема підключення до зловмисних доменів або вилучення надзвичайної кількості даних. Усі вони можуть бути виявлені.
 • Доступ до файлів. Хоча існують різні технології захисту файлів, доступ до них або їх переміщення можна виявити за допомогою NTA.
 • Профілювання користувачів: організація може відстежувати внутрішню активність користувачів, щоб уважно стежити за ними.
 • Виявлення перевантаження мережі або простою: ви можете визначити, чи частина вашої мережі потребує уваги для простою або незвичайного трафіку.
 • Моніторинг у реальному часі: діяльність пристрою, мережеву взаємодію все це можна побачити за допомогою рішення NTA.

Аналіз мережевого трафіку: як це працює?

NTA зосереджується на даних мережі, щоб отримати інформацію про з’єднання, трафік і дії користувачів.

Щоб це запрацювало, вам потрібно зрозуміти або визначити джерела даних у вашій організації. Реалізація має гарантувати, що дані, які збираються з мережі, є корисними.

Залежно від масштабу вашої мережі ви можете вибрати джерела даних вручну або використовувати автоматизацію даних для масштабних розгортань. Після завершення роботи з джерелами ви можете налаштувати рішення NTA для моніторингу та обробки всіх доступних даних.

Загалом NTA відстежуватиме два типи мережевих даних: дані потоку та пакетні дані.

Дані мережевого потоку описують підключення через мережу. Він може містити таку інформацію, як IP-адреса, номер порту, позначка часу, протокол і чи схвалено пристрій. Крім того, обсяг трафіку також може допомогти виявити більший, ніж зазвичай, мережевий потік даних.

  Що таке затримка, TTFB, смуга пропускання та пропускна здатність?

Пакетні дані стосуються всього вмісту трафіку. Звичайно, контент не може допомогти швидко виявити атаку, але він повинен допомогти в розслідуванні.

Зрештою, рішення для аналізу мережевого трафіку перевірить усі такі типи даних, щоб зробити значущі висновки. Це може включати ручне втручання, сканування на основі штучного інтелекту або шаблони поведінки для виявлення ненормальних дій.

Як аналіз мережевого трафіку підвищує безпеку?

Дієві дані підвищують безпеку кожної платформи. І з рішеннями NTA ви отримуєте це як кінцевий результат.

Отже, як саме це допомагає забезпечити кращу безпеку?

 • Більш широке уявлення про вашу мережу: як я вже згадував вище, NTA дає вам кращу видимість вашої мережі, тобто ви дізнаєтеся про всі підключені пристрої, маршрутизатори, брандмауери на місці та кожну дрібницю, щоб допомогти вам надійно захистити речі.
 • Виявляйте кіберзагрози. Незалежно від того, чи йдеться про програми-вимагачі чи DDoS-атаки, дані в реальному часі та їх можливості виявлення аномалій повинні допомогти вам уважно стежити за кіберзагрозами.
 • Статистика для ефективного розслідування: навіть якщо щось прослизне повз вашу мережу, маючи достатню кількість даних від NTA, ви зможете вирішити проблему та дійти до її кореня.
 • Визначте відповідність політиці: враховуючи, що ви можете виявити несанкціоновану мережеву активність, ви можете перевірити ефективність будь-яких реалізованих рішень безпеки Zero Trust і те, як відповідати будь-яким вимогам політики, які пов’язані з цим.
 • Переваги моніторингу: ви дізнаєтесь, чи зазнає впливу (або не працює) частина вашої мережі. Отже, якщо ви знаєте це в режимі реального часу, це допоможе вам захиститися від будь-яких поточних кібератак або вирішити проблеми з несправностями.
 • Крім того, завдяки широкому спектру інформації, яку ви отримуєте від NTA, ви можете зробити багато тонких покращень безпеки.

  На що звернути увагу при виборі рішення для аналізу мережевого трафіку?

  Кожне рішення для моніторингу мережевого трафіку містить різні функції, які підходять для будь-якого типу організації.

  Звичайно, рекомендується дослідити все це, перш ніж вибрати рішення NTA. Щоб допомогти вам у цьому процесі, дозвольте мені висвітлити деякі важливі речі, які повинні мати Рішення для моніторингу мережі:

  • NTA має бути достатньо спроможним збирати дані з усіх типів джерел, у тому числі з тих, які включають трафік і вміст. Таким чином, з великою кількістю даних ви матимете точний аналіз будь-якої ситуації.
  • Для ефективного збору даних важливо вибрати джерела даних. Ви не повинні збирати майже все, що призведе до масивного дампу даних, який важко організувати, сортувати та аналізувати.
  • Механізми зберігання та збору даних є життєво важливими. Вам потрібно мати баланс між збереженням минулих даних протягом певного часу та збором даних у реальному часі. Якщо ви зберігаєте дані десятиліття тому, це може невиправдано збільшити витрати на зберігання та складність.
  • Усі рішення надають вам звіт про проведений аналіз. Чим краще він представлений, тим краще його розуміють працівники та члени організації.
    10 найкращих накладних навушників для музичних ентузіастів

  Переваги аналізу мережевого трафіку

  Аналіз мережевого трафіку допомагає підвищити безпеку та створити кращий план кібербезпеки на майбутнє.

  Серед інших його переваг:

  • Проактивне вирішення: за допомогою моніторингу в реальному часі було б швидше вирішити інцидент, який впливає на мережу через кібератаку.
  • Удосконалення мережі: не лише безпека, але й аналіз трафіку може виявити проблемні точки мережі та допомогти покращити її продуктивність і надійність.
  • Моніторинг користувачів: активність користувачів можна відстежувати за допомогою NTA, щоб гарантувати відсутність несанкціонованих взаємодій, які заважають організації.
  • Звіти для акціонерів та інвесторів. Основні звіти завжди дають інвесторам та акціонерам впевненість у стані бізнесу та турботі про його підтримку. А звіти NTA дають їм хороше відчуття безпеки.
  • Виконайте вимоги відповідності: щоб безперешкодно виконувати нові/сучасні вимоги відповідності, які відображають довіру громадськості до організації, NTA допомагає перевіряти більшість галочок.

  Підведенню

  Аналіз мережевого трафіку всіма способами допомагає підвищити безпеку мережі організації.

  Щоб переконатися, що ви отримуєте від нього максимальну користь, вам потрібно зрозуміти, яку інформацію ви отримуєте з ним.

  Звичайно, не слід обмежуватися лише NTA, але це одна з найважливіших частин стратегії кібербезпеки.

  Ви також можете дослідити деякі найкращі хмарні засоби захисту від DDoS для малих і корпоративних веб-сайтів