Вам все ще потрібно рутувати свій телефон Android?

| | 0 Comments| 9:45 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Android суттєво покращився, тому рутування стало менш потрібним. Стандартні ПЗУ кращі, а виробники пропонують більше оновлень ОС.
  • Рутінг все ще може бути корисним для встановлення користувацьких ПЗУ та отримання останніх версій Android, особливо для бюджетних або менш відомих пристроїв.
  • Рутування заблокує роботу більшості фінансових програм і залишить вас відкритими для потенційних проблем із безпекою.

Не так давно багато ентузіастів Android перше, що робили з новим телефоном, це рутування. Важливо було виправити проблеми, додати нові функції та подовжити термін служби батареї. Але Android зараз набагато кращий, ніж був раніше. Отже, вам все одно потрібно рутувати свій пристрій?

Причини рутувати пристрій Android

Не можна уникнути того факту, що багато найкращих причин для рутування тепер виправлено. Але від покращення продуктивності до оновлень безпеки все ще є кілька вагомих причин, чому рутування та модифікація Android варті уваги.

Встановіть спеціальні ПЗУ та оновлення ОС

Можливість встановити спеціальну ПЗУ залишається найбільшою перевагою модифікації та злому Android. Технічно для цього вам не потрібен root — вам потрібен лише розблокований завантажувач і користувальницьке відновлення, але ці два, як правило, йдуть рука об руку. Бути рутованим доступом ви можете використовувати автоматичну програму для перепрошивки, як Інсталятор ПЗУа користувальницькі ПЗУ зазвичай постачаються з попереднім рутингом.

У минулому використання спеціального ПЗУ було важливим для ентузіастів, щоб заповнити прогалини в операційній системі Android і замінити потворні, роздуті інтерфейси, які виробники використовували на своїх пристроях. У наші дні Android дуже відшліфований, і більшість стандартних ПЗУ набагато менш образливі, ніж раніше.

Тим не менш, спеціальне ПЗУ все ще є найкращим і часто єдиним способом, яким багато користувачів зможуть користуватися останньою версією Android. Останнім часом картина значно покращилася: тепер Samsung обіцяє до чотирьох оновлень ОС для своїх основних пристроїв, а телефони Pixel отримають аж сім.

Але якщо у вас є бюджетний телефон чи планшет або телефон від менш відомого виробника, то користувацька ПЗУ все одно може бути вашим найкращим шансом отримати найновішу версію Android. І що ще важливіше, якщо ви виберете правильний ПЗУ, ви продовжуватимете отримувати оновлення безпеки ще довго після завершення офіційної підтримки вашого пристрою.

  Як створити QR-код URL-адреси в Google Chrome на Android

Видалити Bloatware

Незалежно від того, наскільки це турбує користувачів, виробники та оператори продовжують встановлювати додаткові програми на їхні телефони. Ви часто не можете видалити це так зване вірусне програмне забезпечення, хоча Android має функцію «Вимкнути», яка видаляє програми з панелі запуску програм і запобігає їх запуску.

Однак не кожна програма має опцію «Вимкнути» або, можливо, ви просто віддасте перевагу видалити їх повністю. Ви можете використовувати інструмент ADB для видалення вірусів, але запущений телефон із root-доступом Titanium Backup полегшить роботу.

І тоді є остаточний крок у боротьбі з роздуттям: відмова від самого Google. Видалення додатків Google і від’єднання від служб Google Play – це величезний крок, але якщо ви хочете контролювати, хто зможе переглядати ваші дані, це варто подумати.

Візьміть під контроль свій телефон

Взяття під контроль є однією з найбільших переваг рутингу. Це дає вам можливість відмовити в дозволах певним програмам і запобігти роботі інших у фоновому режимі, коли вони розряджають батарею та з’їдають ваш обсяг даних.

Це ще одна сфера, де Android досяг значного прогресу за останні кілька версій. Тепер він пропонує більш детальні засоби керування дозволами та краще контролює, які програми можуть працювати у фоновому режимі, тобто популярні кореневі програми, такі як Greenify, більше не потрібні.

Але якщо вам потрібен повний контроль, рутування — це все одно найкращий шлях. Rooting відкриває ваш телефон для цілої низки додаткових програм. Деякі з них є невеликими, дивовижними інструментами, але інші виконують важливі функції, яких досі немає в операційній системі Android.

Як приклад, ви можете використовувати програму брандмауера AFWall+ щоб контролювати, які програми можуть отримати доступ до Інтернету та як. Ви можете заборонити певним програмам підключатися лише через Wi-Fi, а не використовувати мобільні дані, і ви можете заборонити тим програмам, яким не потрібне підключення до Інтернету. Він ідеально підходить для керування конфіденційністю та безпекою.

Ви можете отримати програму брандмауера, наприклад NetGuard, який працює без root. Однак для цього потрібне постійне локальне VPN-підключення, що не всім зручно. Короткий варіант набагато потужніший.

  GRE Vocab Lock Вивчайте нове слово щоразу, коли ви дивитеся на свій телефон [Android]

Тому що ти можеш

Нарешті, ми повинні визнати, що багато хто з нас рутують свої телефони лише тому, що можуть. Можливо, нам подобається додатковий контроль, який ми отримуємо від нього, ми хочемо перевірити межі апаратного забезпечення, встановивши спеціальне ядро, або просто хочемо спробувати щось інше. Якщо це ви, і розблокування завантажувача є першим, що ви робите, коли розпаковуєте новий телефон, тоді наступний розділ не матиме жодного значення.

Чому не варто рутувати пристрій Android

Подобається вам це чи ні, але з рутингом пов’язані ризики. Процес відкриває доступ до частин системи, які зазвичай блокуються з міркувань безпеки. Як наслідок, погано закодована програма може заблокувати ваш телефон. Програма зі зловмисним кодом може зробити ще гірше. Вам потрібно знати, що ви робите, і переконатися, що довіряєте будь-яким програмам, яким надаєте root-доступ.

Це стає все важче робити

Можливо, через ризики багато виробників і операторів докладають зусиль, щоб заблокувати свої пристрої.

У США існує тенденція доставляти свої пристрої із завантажувачами, які неможливо розблокувати. Деякі виробники телефонів ставлять перешкоди на вашому шляху, щоб перешкодити цьому: можливо, вам доведеться подати заявку на отримання коду, приєднатися до програми або використовувати для цього певну програму. Все залежить від того, який у вас пристрій. Телефони Pixels і OnePlus є одними з найбільш дружніх до root-прав.

Ви матимете проблеми з програмою

Крім того, ви можете втратити сумісність програм. В Android є функція під назвою SafetyNet, яка визначає, чи було на пристрої рутовано чи розблоковано його завантажувач. Розробники можуть використовувати SafetyNet і вирішувати, чи забороняти їхнім програмам працювати на пристроях, які вони вважають небезпечними.

Багато банківських та інших фінансових програм не працюватимуть на рутованих телефонах, а також програми гаманців і Google Pay. Є вагома причина: рутинг за своєю суттю небезпечний, тому будь-які програми, які вимагають певного рівня захисту, можуть бути заборонені. Це може стосуватися навіть програм, які потребують захисту вмісту, який вони обслуговують, наприклад Netflix.

Оскільки рутування та модифікація ускладнюються, і вам потрібно знайти більше обхідних шляхів, процес стає складнішим. Ви можете досягти моменту, коли незручності рутингу почнуть переважувати переваги. І ви навіть ризикуєте зламати свій телефон.

  Як зламати Candy Crush Saga на Android без рут

Проблеми з гарантією

Як рутування впливає на вашу гарантію? Проста відповідь полягає в тому, що не пов’язані проблеми взагалі не повинні впливати на гарантію. Отже, якщо ваш USB-порт ослаб, ваша претензія не повинна бути відхилена лише тому, що ви використовуєте спеціальну ПЗУ.

Але гарантія не поширюється на проблеми з програмним забезпеченням. Заблокуйте свій телефон, коли намагаєтеся встановити або використовувати певний мод, і вам доведеться виправити це самостійно. І пам’ятайте, що моди також можуть викликати проблеми з апаратним забезпеченням. Якщо ваш телефон перезавантажується кожного разу, коли ви запускаєте камеру, можливо, у цьому винне ваше власне ядро.

У будь-якому випадку, завжди доцільно повернутися до складу, перш ніж подавати претензію по гарантії. Однак телефони Samsung, серед інших, постійно записують той факт, що ви рутували або встановили спеціальну ПЗУ, і неможливо це приховати.

Чи достатньо гарний Android без рутування?

Ми розглянули деякі переваги та недоліки, і в обох сторін є вагомі причини. Але, мабуть, найкраща причина відмовитися від root-доступу полягає в тому, що Android тепер достатньо хороший і без нього. Раніше Android був дуже грубим, і рутинг здавався необхідністю.

Але за останнє десятиліття операційна система була вдосконалена у всіх відношеннях. Інтерфейс тепер має стильний сучасний вигляд; ви маєте більше контролю над дозволами програми, що робить систему більш приватною; час автономної роботи збільшується з кожним оновленням, оскільки працюють фонові програми; і навіть процес оновлення практично вирішено.

Колись рутування було хорошим способом продовжити термін служби телефону. Тепер, якщо ви виберете правильний, ви можете розраховувати, що пройде принаймні п’ять років, перш ніж наступне оновлення буде потрібно.

Вам більше не потрібно рутувати

Отже, чи потрібно рутувати ваш телефон Android? Ми стверджуємо, що хоча колись це було необхідно, зараз це лише щось для любителів та ентузіастів. Все ще дуже весело возитися з вашим пристроєм і розширювати межі його можливостей. Але для більшості користувачів Android тепер досить хороший прямо з коробки.