Більш точний інструмент оцінки трафіку у 2022 році?

Оцінка онлайн-ефективності вашого бізнесу неможлива без належних порівняльних показників – від загального ринку до конкурентної інформації, ви повинні розуміти, як виглядає ефективність інших.

Однак ніхто не буде ділитися такою інформацією – навіть якщо ви конкуруєте з публічними компаніями, вони не схильні розкривати свій трафік або оцінки конверсій. Отже, ви повинні звернутися до інструментів сторонніх розробників, які виявляють, що відбувається у вашому конкурентному середовищі.

У цій публікації ми зосередимося на двох ключових інструментах для конкурентного аналізу – Similarweb і Semrush – щоб відповісти на такі запитання:

 • Наскільки точні оцінювачі відвідуваності сайту; і
 • Який інструмент – Similarweb чи Semrush – краще надає вам статистику трафіку конкурентів.

Чи можуть інструменти третіх сторін запропонувати точні оцінки трафіку сайту?

У ідеальному цифровому світі вам потрібен доступ до даних про ваших конкурентів, подібних до Google Analytics. Але це навряд чи коли-небудь так – така інформація є конфіденційною, і жодна компанія, при здоровому глузді, просто не розкриє ці цифри широкій громадськості.

Ось де на допомогу приходять такі інструменти, як Semrush або Similarweb.

Тепер, щоб оцінити рівень точності, давайте спочатку розглянемо, як кожен інструмент збирає й обробляє конкурентні дані:

Інструмент аналізу трафіку Semrush

Аналітика трафіку – частина рішення Semrush .Trends – це основний інструмент для збору різноманітної інформації про конкурентів: від вивчення їхніх стратегій генерації трафіку та аналізу аудиторії до виявлення оцінок трафіку конкурентів і статистики поведінки користувачів.

Всі даних всередині інструменту базується на петабайтах даних про кліки, зібраних із багатьох сторонніх і власних джерел. Ці анонімні дані накопичують уявлення про поведінку користувачів понад 200 мільйонів користувачів і далі обробляються спеціальним ШІ та алгоритмами машинного навчання Semrush.

  Найкращі сканери, які ми переглянули у 2020 році

Similarweb

Ця платформа використовує подібне рішення, коли йдеться про збір даних. Вони використовують сторонні постачальники даних, загальнодоступні джерела даних і анонімні панельні дані з різних розширень браузера, розташованих на відвідуваних сайтах. Крім того, Similarweb також додає до суміші непрямі дані від власників сайтів.

Наскільки точні дані про трафік?

Оскільки ми з’ясували, звідки обидва інструменти беруть дані про трафік, ми можемо припустити, що хоча екстраполяція та алгоритми штучного інтелекту можуть виконувати свою роботу, ви навряд чи побачите 100% точність даних від будь-якого інструменту.

Але це не повинно звучати збентежено.

Особливість оцінювачів відвідуваності сайту полягає в тому, що вони не забезпечать максимальної точності даних, але цілком можуть служити еталоном. І ключові моменти, про які слід пам’ятати, аналізуючи ринок і дані про трафік конкурентів:

 • Не дивіться на абсолютні цифри.
 • Розглядайте всі дані трафіку як відносні. Це означає, що ви можете запустити власний сайт за допомогою інструменту, отримати певну кількість, а потім переглянути конкурентів і оцінити їхні онлайн-індикатори ефективності порівняно з вашими.
 • Скажімо, якщо їхній трафік перевищує ваш на 5%, ви можете взяти реальні підрахунки трафіку (зібрані з Google Analytics) і додати 5%, щоб отримати точне абсолютне уявлення.

Однак у цьому випадку вам не потрібні абсолютні цифри. Що ви дійсно отримаєте, так це точні тести, з якими ви можете порівняти свою ефективність.

Semrush проти Similarweb: який інструмент вибрати?

Тепер, коли ми зрозуміли, як Semrush і Similarweb збирають дані про трафік, ми повинні перейти до зіставлення одного інструмента з іншим за кількома критеріями:

 • Точність даних
 • Додаткові можливості
 • Ціноутворення

Точність даних

Хоча ми бачили масу досліджень, які порівнюють дані трафіку Semrush із Similarweb, ми хотіли б послатися на один із наймасштабніших тестів на цю тему.

  Як порахувати дні між двома датами в Google Таблицях

OWOX проаналізував дані понад 750 сайтів із 10 галузей, щоб визначити, який інструмент повертає найточніші дані (OWOX мав доступ до анонімних даних Google Analytics цих сайтів для перехресної перевірки результатів):

 • Точність даних обох інструментів відносно однакова, лише з кількома розбіжностями.
 • Semrush мав вищий рівень точності на сайтах із середнім і високим трафіком (500K+).
 • Загалом Similarweb, здається, недооцінював підрахунок трафіку у більшій кількості випадків, ніж Semrush.

Ще одне дослідження автора Mobidea лише підтверджує ці висновки:

Чим менше значення помилки, тим вища точність будь-якого інструменту. У цьому випадку Semrush також показав кращі результати для сайтів із меншим діапазоном трафіку, за винятком сайтів із 50–150 тисячами відвідувачів на місяць. У категорії найнижчого трафіку Similarweb навіть не показав жодних даних.

Додаткові функції та ціни

Ми не хотіли відокремлювати ціну від функцій, оскільки у випадку Semrush усі додаткові переваги включені в рішення Semrush .Trends, тоді як у випадку Similarweb більшість функцій встановлюється окремо:

 • Мобільні дані: доступні в обох інструментах; однак Similarweb стягуватиме додаткову плату за доступ.
 • Історичні дані: Semrush надає доступ до історичних даних, починаючи з квітня 2016 року. Similarweb може працювати до 37 місяців, але їхній базовий план надасть вам доступ лише до 12-місячного періоду.
 • Geo: Semrush охоплює дані в 190 країнах і регіонах без необхідності додатково оплачувати будь-яку підписку. Similarweb включає дані для 90 країн; однак ціна кожного ринку встановлюється окремо.
 • Канали трафіку: обидва інструменти виявляють, звідки надходить трафік ваших конкурентів. Хоча вони обидва охоплюють джерела прямого, пошукового, платного, соціального та реферального трафіку, Similarweb також включає відображення та пошту.

 • Найвідвідуваніші сторінки: Інструмент аналізу трафіку Semrush показує, які сторінки конкурентів приваблюють найбільшу частку трафіку – це повинно допомогти вам зрозуміти найкращі продукти та послуги ваших конкурентів. Similarweb також робить це.
 • Додаткові переваги: ​​рішення Semrush .Trends додається до загальної підписки на Semrush. Це означає, що ви отримаєте доступ до понад 50 інструментів, які допоможуть вам у всьому цифровому маркетингу: розширеному охопленні SEO, PPC-менеджменті, контент-маркетингу, соціальних мережах, цифровому PR і, звичайно, аналізі ринку та конкуренції. Що стосується якості даних, Semrush має найбільшу базу даних ключових слів і першокласну базу даних зворотних посилань і використовує власний алгоритм для аналізу результатів пошуку Google.
  Як увімкнути або вимкнути кілька завантажень файлів у Chrome

Similarweb має деякі з можливостей Semrush, але всі вони оцінюються окремо, тому ви не звернетеся до Similarweb для аналізу ключових слів – вони не спеціалізуються на цьому. Це не входить у вартість.

 • Ціноутворення: тепер ціна є найбільшою відмінністю між двома рішеннями. Semrush дуже прозоро повідомляє про свої витрати – щоб придбати Semrush .Trends, вам потрібно мати наявну підписку на Semrush. Отже, базовий план Semrush, який включає повний доступ до свого ринку та платформи аналізу конкуренції, коштуватиме 319 доларів.

Однак із Similarweb ми нічого вам не можемо сказати. Вам доведеться приземлитися на це сторінки щоб зв’язатися з торговим представником, щоб отримати порівняльний показник ціноутворення.

Останні думки: чи дійсно оцінювачі трафіку сайту того варті?

Коли ви досягнете певного рівня кмітливості в цифровій сфері, ми не зрозуміємо, як ви зможете реалізувати свою стратегію цифрового маркетингу, не отримавши доступу до конкурентної інформації.

Всю онлайн-маркетингову стратегію можна сформулювати, оцінити або переглянути лише на основі показників ефективності конкурентів. Тож, незважаючи на те, що доступ до інструментів оцінки трафіку сайту, звичайно, коштуватиме вам додаткових грошей, вам варто подумати, чи хочете ви виконувати свою стратегію цифрового маркетингу із зав’язаними очима, чи хочете зрозуміти, чи є зростання трафіку на 5% порівняно з минулим роком хорошим. або погана річ.

Отримайте ексклюзивну 14-денну пробну версію SEMrush, щоб випробувати платформу.