Бізнес-модель блокчейну в двох словах

Це епоха зриву, і традиційні бізнес-моделі зазнають нападів …; ну чому б і ні? Тенденції та події, які вразили світ бізнесу в останні роки, змусили переглянути бізнес-моделі та стандарти.

Банки та фінтех-компанії несуть відповідальність за поточну технологічну криву блокчейн. Однак більшість традиційних підприємств шукали нові технології для виживання в цю цифрову епоху.

Цифрова трансформація, що триває, дозволила користувачам використовувати Blockchain, провідну проривну технологію на ринку. Це дозволило їм оптимізувати свої бізнес-процеси, приймати стратегічні рішення та впроваджувати нові бізнес-моделі.

Якщо вам цікаво, який ажіотаж навколо Blockchain і чи має технологія розподіленого реєстру (DLT) якийсь потенціал, ми за вами. Наша стаття розповість про потенціал і переваги Blockchain, його вплив на бізнес-моделі та приклади компаній, які експериментують із бізнес-моделями blockchain.

Проривна сила блокчейну в бізнесі

Блокчейн переломив багато галузей і змінив те, як бізнес впроваджує інновації, функціонує та взаємодіє з клієнтами. Бізнес-моделі, засновані на блокчейні, допомогли компаніям змінити свої стратегії та відкрити нові способи виживання в цифровому світі.

Бізнес-моделі, засновані на блокчейні, відрізняються від традиційного бізнесу завдяки використанню трьох найважливіших особливостей DLT, а саме:

Децентралізація: дані та записи транзакцій зберігаються всередині блокчейну та використовуються в усіх мережах, тому жодна окрема організація не має монополії на записи.

Незмінність: ніхто не може підробити дані, що зберігаються в Blockchain, завдяки криптографії, яка забезпечує найвищий рівень кібербезпеки.

Прозорість: здатність Blockchain приховувати особу користувача за допомогою складної науки криптографії, тому публічна адреса представляє лише їх, знаходиться на рівні, якого ніколи раніше не бачили. У той час як справжня особа користувача залишається прихованою, усі транзакції, введені з використанням його публічної адреси, залишаються прозорими для будь-кого в мережі.

Три рівні блокчейну

Блокчейн поєднує в собі криптографічні алгоритми, алгоритми з асиметричним ключем і хеш-функції. Технологія складається з кількох рівнів, а саме рівня апаратної інфраструктури, рівня даних, рівня мережі, рівня консенсусу та рівня додатків. Розглянемо їх уважно:

#1. Шар 0

Рівень 0 відноситься до початкової стадії Blockchain, яка дозволяє працювати численним функціям, таким як Bitcoin, Ethereum та інші. Рівень 0 забезпечує базову інфраструктуру блокчейну, а також взаємодію між ланцюжками на різних рівнях.

#2. 1 шар

Рівень 1 блокчейну є прогресом від рівня 0, де зберігається функціональність мережі. Також званий рівнем реалізації, на цьому рівні виникають такі обмеження, як масштабованість, тоді як будь-які зміни, що відбуваються на будь-якому новому протоколі на рівні 0, безпосередньо впливають на рівень 1. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano та кілька інших криптовалют є прикладами блокчейнів рівня 1. .

#3. 2 шар

Рівень 2 відноситься до рішення для масштабування за допомогою конкретних платформ, які взаємодіють із третіми сторонами, щоб усунути обмеження та проблеми, які виникають на рівні 1. Рішення рівня 2 наразі є одними з найпопулярніших рішень, спрямованих на вирішення проблем, пов’язаних із консенсусом підтвердження роботи (PoW). механізм.

#4. 3 шар

Рівень 3 блокчейну також відомий як прикладний рівень, і саме на ньому розміщуються децентралізовані програми (DApps) та інші протоколи, які підтримують різні програми. Протокол блокчейну на рівні 3 може бути додатково розділений на два підрівні: додаток і виконання.

  Як налаштувати зустріч у Zoom

Розвиток бізнес-моделей блокчейну відбувся на рівні 3, і його успіху сприяє зростаюча масштабованість технології, що призводить до збільшення транзакційного навантаження та вузлів у різних мережах. Покращена масштабованість дозволяє блокчейнам справлятися з трилемою безпеки, масштабованості та децентралізації для створення швидших і безпечніших мереж, що робить блокчейн-бізнес життєздатним.

Традиційна модель бізнесу

По-перше, бізнес-модель — це будь-який план або стратегія, яку використовує фірма для успішного продажу послуги чи продукту та отримання прибутку залежно від цільового ринку. Традиційна бізнес-модель є централізованою і включає власників або акціонерів, компанію, її працівників і споживачів.

У цій моделі бізнес пропонує товари чи послуги, завдяки яким отримує прибуток. Після того, як вони створили свої продукти, вони очікують, що споживачі купуватимуть їхні продукти чи послуги за певною ціною. Ставка буде встановлена ​​для покриття важливих деталей, таких як заробітна плата та всі інші витрати, понесені підприємством для доставки товарів або послуг. Компанії, які використовують цю модель, використовують централізовані моделі, які можуть відрізнятися від однієї галузі до іншої, але включають виробників, дистриб’юторів, роздрібних торговців і франшиз.

Бізнес-модель Blockchain

З іншого боку, бізнес-модель блокчейну містить три основні характеристики технології блокчейн: децентралізація, незмінність і прозорість. Природа бізнесу полягає в основному в однорангових транзакціях у надійній та надійній мережі.

Концепція децентралізації повністю змінює спосіб функціонування бізнесу. Такі фактори, як отримання прибутків, потік транзакцій і організації, розроблені по-іншому, щоб підвищити переваги бізнесу та кінцевих користувачів.

Модель представляє децентралізовані програми (DApps), які можуть безпосередньо виконувати однорангові транзакції, усуваючи центральні органи влади та посередників.

Введення DApps в модель усуває потребу в співробітниках і акціонерах. Бізнес-модель є прибутковою, оскільки користувачі в кінцевому підсумку стають власниками та працівниками, навіть якщо Blockchain різко змінює їхній вплив і ролі. Усунення посередників скорочує час і витрати, пов’язані з третіми сторонами для зміцнення екосистеми та збільшення прибутку для інвесторів, одночасно знижуючи ціни для споживачів.

Компанії, які використовують цю модель, отримують прибуток, залишаючи собі частину токенів. Спочатку компанії використовували початкові пропозиції монет (ICO), які були модним словом у 2017 році. Засновники надають токенам заздалегідь визначену вартість і продають їх зацікавленим інвесторам. Ті, хто раніше прийняли цей вид краудфандингу, завжди мають більше шансів отримати прибуток, якщо такі проекти стануть реальністю.

Типи бізнес-моделей блокчейн

Найкраще в універсальній технології Blockchain полягає в тому, що хоча банки та фінтех-організації спочатку працювали з нею, вона все ще може бути прийнята багатьма сферами та представлена ​​різним аудиторіям. Це пояснює постійний розвиток додатків і нових бізнес-моделей.

Коли вона впроваджується в різні бізнес-моделі, децентралізована структура технології блокчейн бере на себе основні функції, такі як бізнес-операції, зберігання даних, збір прибутку та зростання бізнесу. Блокчейн гарантує кінцевим користувачам безпечне та прозоре однорангове спілкування, керування даними та транзакціями. Крім того, він виявляє будь-які спроби кіберзлочинів до того, як їх можна буде вчинити, тим самим обґрунтовуючи Blockchain як інструмент, який пропонує найвищі стандарти кібербезпеки.

Нижче наведено найпоширеніші бізнес-моделі блокчейну та деякі з їх практичних застосувань.

#1. Бізнес-модель P2P Blockchain

Бізнес-модель блокчейну P2P відноситься до компаній, що працюють на основі однорангової моделі, яка дозволяє кінцевим користувачам взаємодіяти один з одним. Модель P2P є основоположним принципом для майже всіх підприємств, що базуються на блокчейні, і вони токенізуються різними способами, зокрема через комісію за транзакції, токени та Baas.

  Як перемикати Outlook між режимом дотику та миші

Система є гібридом між моделями «бізнес-споживач» (B2C) і «бізнес-бізнес» (B2B). Модель дозволяє компаніям конкурувати один з одним за допомогою протоколів блокчейну для переговорів між власниками DApps і споживачами за допомогою смарт-контрактів. Модель вводить часткову власність замість оплати, коли особа повторно купує товар, який вона продала раніше, але не може використовувати з певної причини. Міжпланетна файлова система (IPFS) і Filecoin є провідними платформами цієї моделі.

#2. Блокчейн як бізнес-модель обслуговування (BaaS)

Бізнес-модель Blockchain as a Service (BaaS) щомісяця надає розширені послуги з кібербезпеки. Користувачі можуть створювати, керувати та розміщувати свої відповідні блокчейн-додатки, не створюючи своїх вузлів. Користувачі Blockchain можуть насолоджуватися роботою в безпечному середовищі, сплачуючи місячну підписку на доступ до технічної підтримки та частих оновлень за допомогою високорівневої децентралізації та шифрування.

Провідні приклади Baas включають R3, проект, який інтегрує банківські установи з Corda, партнерство Microsoft з ConsenSys і PayStand, щоб назвати лише деякі. Оскільки для багатьох компаній впровадження власних незалежних блокчейнів є важким завданням, платформи BaaS вирішують складне завдання впровадження розподілу ресурсів, керування смугою пропускання та кібербезпеки.

#3. Економіка токенів – бізнес-модель корисних токенів

Бізнес-модель корисних токенів створює економіку на основі токенів, яка дозволяє постачальникам послуг пропонувати кращі послуги своїм клієнтам. Вони досягають цього за допомогою блокчейн-токенів, які дозволять клієнтам отримувати вигоду від розподілу доходів або бонусів, отриманих від однорангових платежів на основі транзакцій.

Система полегшує монетизацію, запроваджуючи додатки, які надають можливості смарт-контрактів у транзакціях, які використовують налаштовані програмні програми, доступні в децентралізованих браузерах. Модель використовує систему смарт-контрактів для розподілу доходів між клієнтами та постачальниками.

Також відомий як Tokenomics, компанії, які використовують цю модель, зберігають кілька службових маркерів, а решту вони випускають для полегшення функціональності мережі. Компанії отримують прибуток кожного разу, коли вартість їхніх корисних токенів зростає. Користувачі, які купують токени, мають право стати інвесторами або активною частиною ринку, де вони можуть купувати товари та послуги.

Отримавши службові токени, користувачі можуть використовувати свої токени для доступу до послуг і функцій інших користувачів. Вони також можуть використовувати свої токени, щоб голосувати за нові проблеми в мережі, винагороджувати своїх однолітків у мережі або обмінювати на криптовалюти, такі як біткойни.

#4. Програмні продукти на основі блокчейну

Ця бізнес-модель блокчейну спрямована на створення відповідних випадків використання блокчейну для різних існуючих продуктів і послуг. Ця модель спрямована на вдосконалення різних продуктів і послуг, включаючи інтелектуальну власність, фізичні товари чи будь-які інші, які ще не були порушені технологією.

Компанії досягають вищезазначених цілей, купуючи блокчейн-рішення та потім інтегруючи їх у свої системи. Блокчейн-стартапи, що виникають, пропонують рішення, які згодом вони можуть продати більшим організаціям. Найприємніше те, що розробникам систем майже завжди платять наперед і пізніше, коли вони надають підтримку користувачам після впровадження. Усе це доводить, що існує ще такий великий потенціал, який технологія блокчейн ще не забезпечить у різних галузях.

Ринок програмних рішень, заснованих на блокчейні, все ще має великий потенціал, оскільки компанії не бажають наполегливо брати участь у придбанні своїх талантів у сфері блокчейну. Більшість компаній воліють платити за готові блокчейн-рішення, якщо вони відповідають їхнім вродженим вимогам. Блокчейн-стартапи, які пропонують цю модель, спеціалізуються на створенні рішень, які вирішують проблеми, з якими стикаються великі галузі, а також продовжують підтримувати їх впровадження.

  Що таке G Suite?

#5. Платформи розробки

Блокчейн-стартапи, які створюють DApps на таких платформах, як Ethereum, зазвичай збентежені початковими інвестиціями, які вони повинні інвестувати, що відштовхує більшість потенційних інвесторів. У результаті такі компанії, що розвиваються, як Monolith, зараз шукають альтернативні платформи, які дозволять розробникам створювати свої програми, не турбуючись про вплив нестабільності цін на їхні розробки.

Такі моделі спрямовані на те, щоб стартапам не доводилося витрачати свої зароблені, але обмежені гроші на інвестування в апаратне забезпечення, програмне забезпечення чи навіть створення команди. Натомість вони дозволяють дрібним гравцям надавати свої послуги безпосередньо компаніям, які вже створили базову інфраструктуру.

Результатом є те, що талановиті менші гравці знаходять простий спосіб проявити свої навички, не пропалюючи дірок у своїх гаманцях і не втрачаючи повністю через брак значних початкових ресурсів. Ця модель використовує різні форми професійних блокчейн-послуг, включаючи аудит, консультування та розробку правової бази для послуг, пов’язаних з блокчейном.

Випадки використання успішної бізнес-моделі блокчейну

Якщо вам цікаво знати, нижче наведено деякі компанії, які успішно впровадили бізнес-модель блокчейну:

  • Криптовалютні біржі: вони, мабуть, найвідоміші та найуспішніші. Криптобіржі почали розвиватися, як тільки криптовалюти стали популярними, і людям потрібен був простий спосіб обміну паперових грошей на цифрову готівку і навпаки. Біржі є невід’ємною частиною крипто-екосистеми і принесли своїм власникам значні прибутки.
  • Блокчейн-обладнання: існує абсолютно нова ніша компаній, що виробляють спеціалізоване обладнання, яке використовується для обробки або майнінгу блокчейн-блоків. Чіпи, які вони виробляють, можуть бути в 100 разів швидшими, ніж ваш звичайний процесор, генеруючи хеші POW, які генерують величезні прибутки для майнерів криптовалюти.
  • Азартні ігри: азартні ігри стали значною частиною біткойн-економіки, що дозволяє користувачам робити ставки, використовуючи свою криптовалюту, щоб отримати більше прибутку.
  • Ігри: ігри Play-to-earn на основі блокчейну зробили революцію в індустрії ігор і викликають величезну привабливість у криптосфері. Гравці отримують цінність від валюти, яку вони заробляють на різних платформах. Хоча кожна гра має свою унікальну модель, більшість із них мають рідні токени, які використовуються для торгівлі та внутрішньоігрових покупок, більшість із яких можна обміняти на реальні гроші.

Прощальний постріл

У фінансових технологіях, банківській справі, нерухомості чи будь-якому бізнесі, який ви можете назвати, бізнес-модель блокчейну має відчутні переваги, які може отримати будь-який бізнес. На щастя, цінність цієї бізнес-моделі нараховується як для власників бізнесу, так і для кінцевих користувачів.

Власники бізнесу можуть отримати вигоду, залучаючи інвесторів або отримуючи платежі з усього світу, одночасно усуваючи посередників та інші інвестиції в безпеку, які безпідставно збільшують вартість їхніх товарів і послуг.

З іншого боку, користувачі будуть впевнені, що їхні особисті дані в безпеці та захищеності, і що вони можуть покладатися на надійні угоди, створені за допомогою самовиконуваних смарт-контрактів. Можливо, ринок блокчейнів все ще перебуває в зародковому стані, але він продовжує демонструвати величезний потенціал, який все ще розкривається.

Ні для кого не секрет, що Blockchain має відповідь на більшість наших проблем, будь то кібербезпека чи міжнародні платежі. Ще багато чого належить відкрити, і це має сенс, лише якщо власники бізнесу та споживачі приймуть бізнес-моделі блокчейну.