Блокчейн у ланцюзі поставок для оптимізації закупівель і розповсюдження

Categories:

Використання блокчейну в ланцюзі поставок забезпечує ефективність запису якості, цін, місцезнаходження, дат, сертифікації та інших відповідних компонентів, необхідних для ефективного управління ланцюгом поставок.

Управління ланцюгом постачань (SCM) — це рятівний круг компаній, оскільки воно включає в себе все, починаючи від планування, контролю, виконання та керування надходженням ресурсів до організації та з неї.

Джерело: Mdpi.com

Оскільки SCM також залучає фінансовий капітал і дані компанії, це вимагає ефективного управління ресурсами для постачання сировини, виробництва, зберігання та інших відповідних логістичних компонентів.

Цей складний процес управління запасами включає інвентаризацію, повернення дефектної продукції та інші питання, пов’язані із замовленнями.

У той час як нові технології постійно змінюють повсякденні бізнес-процедури в SCM, потреба в точних поставках і системах відстеження в реальному часі робить управління ланцюгом постачання сферою, яка прагне до постійних технологічних інновацій.

Постійно мінливі технічні аспекти, пов’язані з мобільними, бездротовими та портативними пристроями, лідирують у секторах транспорту та логістики, але бути в курсі найкращих практик і нових можливостей – це нескінченний процес, який стає важким завданням для організацій, які вже інвестували в старіші технології.

Перехід може забирати час і гроші, але використання нових технологій залишається найбільшим секретом утримання на плаву в такому конкурентному секторі.

Динамічна система SCM повинна генерувати цінність для організації. У той час як існуюче спеціалізоване програмне забезпечення гарантує оперативний ланцюжок поставок, технологія блокчейн є новим дитиною в блоці, яка охоплює ефективне, безперебійне спілкування в режимі реального часу та співпрацю між усіма сторонами в найбільш економічно ефективний спосіб.

У цій статті досліджується, як швидкий розвиток блокчейну може призвести до негайного вдосконалення систем ланцюга поставок.

Зміст

Що таке технологія блокчейн?

Також відомий як технологія розподіленої книги (DLT), блокчейн відноситься до децентралізованої розподіленої книги. Ця книга зберігає записи транзакцій у послідовності блоків.

Записи зберігаються в копіях, розподілених на кількох машинах, які називаються вузлами, у різних географічних місцях.

Реестр блокчейну децентралізований, тобто він не залежить від єдиного центрального органу для захисту своєї цілісності. Усі копії бухгалтерської книги в блокчейні є «правдою» щодо кожної транзакції, здійсненої в мережі.

Будь-яка спроба підробити транзакцію чи запис вимагала б маніпулювання всіма копіями одночасно.

Оскільки всі вузли пов’язані з мережею блокчейну, усі версії книги змінюються щоразу, коли в одному вузлі в мережі виконується нова транзакція.

Блокчейн-мережі зазвичай мають корисні розміри, що робить можливість маніпуляцій практично неможливою. Нижче наведено деякі важливі особливості блокчейну, завдяки яким він добре підходить для управління ланцюгом поставок:

Консенсус: усі учасники ланцюга постачання приймають будь-які транзакції, незалежно від того, чи йдеться про зберігання, транспортування, складування чи розповсюдження, здійснені в рамках постачання блокчейну, як автентичні.

Походження: суб’єкти ланцюга знатимуть, звідки походить кожен актив, зокрема хто й коли ним керував раніше. Ці активи можуть бути будь-якими: від авторських прав до машин, ювелірних виробів, пшениці, залізної руди тощо.

Незмінність: записи всередині розподіленої книги блокчейна не можуть бути використані. Отже, ніхто не може фальсифікувати будь-яку частину даних інвентаризації ланцюга постачання, платіжних операцій, дат і часу розподілу або умов складування тощо.

Остаточність: усі копії спільної книги містять однакову версію записів і транзакцій: ця остаточність, яка добре працює для мереж криптовалюти, також працює з мережами ланцюга поставок блокчейну.

  Як побачити, скільки оперативної пам’яті у вашому комп’ютері (і його швидкість)

Розуміння управління ланцюгом поставок

Управління ланцюгом постачань стосується процесів, пов’язаних з обробкою всього потоку товарів і послуг, починаючи від сировини і закінчуючи кінцевим продуктом, який постачається споживачеві.

Компанії мають мережу постачальників, які діють як ланки в ланцюзі, що переміщує продукцію від тих, хто постачає сировину, до тих, хто безпосередньо контактує зі споживачем. Процес включає:

Планування: включає планування та управління всіма ресурсами, необхідними для задоволення попиту на товари чи послуги компанії, окрім визначення показників, які використовуються для вимірювання ефективності ланцюга постачання.

Пошук постачальників: вибір постачальників і встановлення процесів для моніторингу та управління відносинами. Вони включають замовлення, отримання, керування запасами та авторизацію платежів.

Виробництво: доставка сировини, виготовлення фактичного продукту, перевірка якості, пакування для доставки та планування доставки.

Доставка та логістика: координація замовлень клієнтів, планування поставок, відправлення вантажів, виставлення рахунків клієнтам та отримання платежів.

Повернення: процес передбачає повернення дефектних, небажаних або надлишкових продуктів.

Проблеми, що впливають на традиційні ланцюги поставок

Деякі головні проблеми, які заважають звичайним процесам SCM, включають: традиційні ланцюжки поставок недостатньо гнучкі, оскільки вони не передбачають швидких змін на ринку, що робить їх дорогими, інтенсивними та неефективними.

У більшості випадків вони характеризуються надмірною паперовою роботою та суперечливими записами, що спричиняє затримки через процеси звірки вручну.

#1. Величезне зростання електронної комерції

Більш ніж будь-коли раніше споживачі купують товари та послуги онлайн, оскільки вважають їх гнучкими, зручними та економічно ефективними. Підвищений попит на онлайн-продукти вимагає подібної реакції на виконання та доставку.

Результатом цього стало те, що більшість виробників і вантажовідправників не в змозі відповідати попиту, що спричиняє вузькі місця, як-от невиконані записи, на кожному етапі ланцюга постачання.

#2. Централізована інвентаризація

Традиційні ланцюжки поставок залежать від централізованих запасів, схожих на старі інтернет-сервери, які легко втрачали дані кожного разу, коли сервер виходив із ладу.

Найбільша проблема з такими запасами полягає в тому, що ними легко маніпулювати, що призводить до ризику шахрайства будь-де вздовж ланцюжка поставок.

#3. Обмежена або недостатня видимість

Компанії B2B і B2C часто залежать від кількох платформ і партнерів, які допомагають їм у досягненні, виконанні, доставці та доставці замовлень. Зазвичай це передбачає співпрацю з виробничими, торговими, роздрібними партнерами та численними перевізниками вантажів і посилок.

Додайте до цього систему планування ресурсів підприємства, і ви отримаєте ситуацію, коли їм доведеться мати справу з даними з багатьох джерел. Результатом є нездатність приймати оперативні рішення на різних рівнях запасів на основі вимог клієнтів.

#4. Логістика по частинах

Залежність від багатьох сторонніх постачальників логістичних послуг для виконання різних ролей часто призводить до роз’єднаного ланцюжка поставок, який потребує більш детального розуміння щодо задоволення конкретних потреб, які можуть виникнути.

Спроба підключити окремі компоненти, як-от керування складом, системи керування замовленнями чи роздрібних партнерів, ускладнює іншим сторонам знати, що відбувається десь ще.

Як блокчейн у ланцюзі поставок забезпечує рішення для SCM

Технологія блокчейн пропонує ефективність і прозорість, два компоненти, необхідні для забезпечення цілісності та надійності в управлінні ланцюгом поставок.

Блокчейн робить ланцюжки поставок більш ефективними, дозволяючи компаніям позбавити третіх сторін можливості здійснювати транзакції та мати справу безпосередньо одна з одною за допомогою розумних контрактів.

Технологія сприяє розширенню інтеграції логістики та фінансових послуг, що веде до більшої співпраці даних між залученими сторонами.

Компанії можуть інтегрувати мітки радіочастотної ідентифікації (RFID) у блокчейн, щоб допомогти автоматично відстежувати товари.

Використання інтегрованих платіжних рішень значно скоротить час між розміщенням замовлення та обробкою платежу, гарантуючи належне та своєчасне переміщення готової продукції. Результатом є більша відповідність вимогам, зменшення штрафів і судових зборів, а також усунення шахрайства та підробки.

Переваги блокчейну в ланцюзі поставок

Технологія блокчейн стала руйнівною в більшості галузей через її потенціал зробити процеси ефективними, безпечними та спрощеними. Це може стати важливим в управлінні ланцюгом поставок, де одиниці, що рухаються від джерела до кінцевого споживача, повинні проходити через кількох партнерів.

Blockchain збирає та захищає дані від усіх залучених сторін у ланцюжку постачання, дозволяючи партнерам обмінюватися та синхронізувати важливу інформацію, щоб продукти могли поставлятися з максимальною потужністю.

  Як додати маркер до MetaMask

Ставши єдиною точкою для доступу до всієї інформації та обміну нею, блокчейн оптимізує комунікаційні процеси в такий спосіб, який ще не застосовувався в ланцюгах постачання та закупівлях.

Нижче наведено деякі переваги блокчейну в ланцюжку поставок:

#1. Підвищена безпека

Технологія блокчейн закриває лазівки та усуває можливість будь-якого гравця в ланцюжку поставок обходити встановлені правила.

Деякі відчутні приклади включають неможливість підробити дані, наприклад створення привидів продуктів або співробітників. Blockchain увімкнув це, створивши прозорий контрольний слід, відкритий для всіх учасників для кожної дії, якою неможливо маніпулювати.

Безпека, яка лежить в основі технології блокчейн, унеможливлює будь-кого підробити запис, оскільки хакер повинен одночасно змінити сотні, якщо не тисячі, копій, що є практично неможливою дією.

#2. Стійкість

Блокчейн підвищує стійкість, допомагаючи менеджерам ланцюга постачання припинити будь-яку форму неетичної чи незаконної практики.

Розподілена книга забезпечує неперевершену відстежуваність, що допомагає зменшити будь-яку форму ярликів, ненадійних практик і незаконності в ланцюжку.

#3. Об’єктивність

Використання блокчейну гарантує, що менеджери приймають свої рішення, використовуючи об’єктивні та перевірені дані, тим самим зменшуючи шанси будь-якої форми введення на основі прихованої або непідтвердженої інформації для максимізації прибутку.

#4. Точність

Усі дані в блокчейні ланцюга поставок будуть передаватися між учасниками в режимі реального часу, тобто кожен у мережі одночасно матиме доступ до поточної інформації.

Це підвищує можливість точності, оскільки жодній стороні не потрібно надсилати іншій електронною поштою запитання про позицію товару в ланцюжку постачання. Після введення даних усі учасники довіряють їм, оскільки вони шифруються і тому не можуть бути змінені.

#5. Ефективність

Незмінність записів у блокчейні означає, що наші записи надійні. Кожен процес від виробництва, складування, постачання, дистрибуції та роздрібної торгівлі також може бути інтегрований у блокчейн для створення постійного спільного запису для кожної транзакції між ними.

Таким чином, дані доступні кожному учаснику ланцюжка поставок і зменшують потребу в нервовій паперовій роботі, значно підвищуючи ефективність усієї мережі.

#6. Прозорість і відстежуваність

Blockchain підвищує відстежуваність і прозорість для всіх процедур у цьому ланцюжку поставок завдяки цифровому відстежуваному запису. Стає легше відстежувати будь-який продукт, коли він проходить через ланцюжок поставок, оскільки будь-який учасник може точно визначити, де на цьому шляху відбувається будь-який інцидент.

Можливість відстеження та відстеження особливо важливі в інцидентах, пов’язаних із безпекою ліків або харчових продуктів, і блокчейн може запобігти їх виникненню.

Ця нова технологія сприяє безпеці та стійкості продуктів, оскільки їх можна досліджувати від першого кроку ланцюжка до готового продукту.

#7. Довіра споживачів

Оскільки блокчейн дозволяє компаніям перевіряти все, починаючи від сировини і закінчуючи кінцевим продуктом, вони можуть бути впевнені, що їхні продукти не порушують жодних інструкцій і не піддаються фальсифікаціям, тим самим забезпечуючи захист бізнесу від будь-якої репутаційної шкоди.

Це також може включати політичну відповідність, оскільки багато регіональних політичних органів, таких як Європейська Комісія, вже починають створювати та розвивати відповідність блокчейну для всієї території, щоб визначити, як ведеться бізнес на їхніх територіях.

#8. Фінансова безпека

Блокчейн може прискорити процедури, тому всі сторони мають більше контролю, що робить ланцюжок поставок більш динамічним і надійним. Кожен учасник може контролювати кожен платіж, здійснений у межах блокчейну.

У результаті постачальник відчуватиме підтримку під час процесу купівлі та буде змушений чекати довше, ніж необхідно, щоб отримати оплату.

Деякі виклики для блокчейну в ланцюзі поставок

Те, що хороша технологія доступна, не означає, що всі її вже використовують. Деякі проблеми, з якими стикається впровадження блокчейну в ланцюг поставок, включають наступне:

Відсутність одноманітності: хоча деякі учасники могли б застосувати такі технології, як чіпи RFID, інші учасники ланцюжка постачання все ще працюють, використовуючи паперові записи в найбільш інтегральних точках, тобто повне впровадження все ще потребує вдосконалення.

Незнання: багато існуючих лідерів у SCM ще не розуміють блокчейн. Інші все ще вірять, що це просто примха, і вони все ще чекають, поки вона пройде, навіть якщо інші продовжують заробляти гроші на «хайпі».

  9 інструментів коректури, щоб зробити ваш блог доступним для спільного використання

Альтернативні витрати: хоч може бути кілька зацікавлених сторін, деякі з них не вагаються вкладати свій час і гроші в технологію, яка все ще розвивається. Такі вважають, що інвестувати в нову технологію надто ризиковано – принаймні до тих пір, поки вона зрештою не отримає загальне визнання.

Юридичні перешкоди: все ще існують практичні та юридичні проблеми, з якими блокчейн стикається в кількох юрисдикціях. Таким чином, зацікавлені компанії повинні найняти експертів, щоб навчити їхні юридичні відділи щодо блокчейну та того, як він веде бізнес.

Гра в очікування: для більшості інших це просто гра в очікування програмного забезпечення та його стандартів, поки вони не переконаються.

Як запровадити блокчейн у ланцюзі поставок

Якщо ви не керуєте малим бізнесом із простою логістикою, вам може знадобитися блокчейн у SCM. Якщо це так, ви можете скористатися нашою простою процедурою впровадження.

Крок 1: Визначення сценарію використання

Вирішіть, яких цілей ви збираєтеся досягти за допомогою блокчейну, описавши, які з наявних процесів SCM потрібно покращити за допомогою блокчейну.

Крок 2: Розробка архітектури

Далі ви повинні визначити характеристики блокчейна, який ви будете впроваджувати, щоб досягти своїх цілей. Це включатиме конфіденційність даних, механізм консенсусу, методи автентифікації, введення/виведення даних і DApps, які ви розроблятимете.

Крок 3: Створення програми

Наступним кроком буде залучення розробника та впровадження блокчейну. Подумайте про те, щоб найняти компанію-розробника, яка допоможе створити та інтегрувати технологію у вашу систему управління ланцюгом продажів.

Крок 4: Розгортання

Після завершення проекту командою розробників вам потрібно запустити пілотний проект, щоб ви могли відчути, як він працює та що потрібно покращити перед повним впровадженням.

Галузі, де блокчейн у ланцюзі постачання буде рішенням

Ініціатива Walmart Food Traceability Initiative пропонує найкращий приклад того, як можна запровадити блокчейн. Гігантський супермаркет може відстежувати та відстежувати продукти по всьому ланцюжку постачання від ферми до полиці супермаркету за допомогою блокчейн-рішень IBM.

Блокчейн Walmart у SCM охоплює всі грошові, товарні, документальні, митні та інформаційні аспекти ланцюжка поставок.

Окрім скорочення часу, необхідного для відстеження походження всіх продуктів, це зменшило логістичні кошмари та витрати, а також підвищило довіру клієнтів.

Інші галузі, які могли б отримати вигоду від блокчейну у впровадженні ланцюжка поставок, включають ювелірну, фармацевтичну та промислову промисловість.

Майбутнє блокчейну в ланцюзі поставок

Оскільки світ змінюється, а індустрії продовжують розвиватися блискавичними темпами, стає все більш очевидним, що компанії, які керують ланцюгами поставок, повинні бути достатньо гнучкими, щоб активно змінювати своє мислення та ринок.

Здатність Blockchain революціонізувати ланцюжки поставок шляхом запровадження кращого потоку інформації та зменшення відходів, шахрайства та неефективного управління стане ключовим гвинтиком у майбутньому.

Для виробників, чиї ланцюжки постачання сповільнюються або їхні споживачі заперечують підвищення цін через логістику, блокчейн пропонує готове рішення.

Оскільки ланцюжки постачання можуть значно впливати на те, чия продукція досягає споживача безпечніше, швидше та доступніше, блокчейн у ланцюзі постачання відіграватиме провідну роль у бізнесі, що має справу зі споживчими товарами та іншими промисловими матеріалами.

Заключне слово

Індустрія ланцюгів постачання стикається з найскладнішим питанням: чи використовувати технологію блокчейн. Технологія пропонує багато переваг, які можуть допомогти підприємствам вирішити існуючі проблеми SCM.

Однак чим більше компаній охоплять блокчейн, тим точнішим стане шлях для всіх, хто сидить на паркані. Кожна компанія повинна розглянути, чи є у неї процеси, на які технологія може суттєво вплинути, і чи є реальна потреба у впровадженні.

Далі ви можете переглянути хороші ресурси, щоб вивчити блокчейн і отримати сертифікат.