Безпека блокчейну пояснюється простими словами

| | 0 Comments| 1:10 PM
Categories:

Безпека блокчейну є важливим аспектом проектів, побудованих з використанням технології блокчейн. У цій статті ми спростимо цю концепцію для вас.

Збільшення криптопроектів також призвело до зростання кількості хакерів і атак на основі блокчейну. За даними Chainalysis, хакери викрали криптоактиви на суму 3,8 мільярда доларів у 2022 році.

Простіше кажучи, блокчейн — це технологія, яка використовується для зберігання інформації про транзакції. З цієї причини кожен блок, який містить дані, зв’язується разом у певному порядку.

Крім того, криптопростір залежить від технології блокчейн та її ефективної безпеки. Наприклад, розробники використовують цю технологію для створення криптовалют, NFT, платформ метавсесвіту, ігор Web3 тощо.

Тепер давайте зануримося в аспекти безпеки блокчейна.

Що таке безпека блокчейну?

Безпека блокчейну передбачає ретельну систему управління ризиками для запобігання можливим зломам і порушенням безпеки. Крім того, ця система гарантує, що мережа блокчейну достатньо міцна, щоб протистояти можливим атакам.

Крім того, дані транзакції належним чином структуровані та з’єднані між двома блоками після завершення кожної транзакції. Крім того, ці дані захищені за допомогою криптографії, щоб уникнути втручання в блокчейн.

Дані, що зберігаються в блоках, доступні всім учасникам мережі без дискримінації. У результаті всі учасники можуть контролювати, обмінюватися та записувати дані транзакцій.

Нарешті, блокчейн використовує механізми консенсусу для перевірки та перевірки нових блоків у мережі. Тому в блоці зберігаються лише справжні та перевірені транзакції.

Цей добре структурований принцип роботи блокчейна робить його безпечним порівняно з іншими традиційними методами. Однак це не означає, що безпека блокчейну на 100% надійна, оскільки існують шанси для злому та атак.

Які виклики безпеки блокчейну?

Як і будь-яка інша передова технологія, блокчейн також має вразливі місця в безпеці. Таким чином, зловмисники блокчейну використовують чотири важливі методи.

#1. Сибіл атакує

Атака Sybil — це тип порушення безпеки, коли блокчейном маніпулюють за допомогою численних підроблених вузлів або облікових записів. Простіше кажучи, це схоже на те, як одна людина створює різні облікові записи в соціальних мережах під різними псевдонімами.

Цей напад названо на честь «Сибіл», персонажа роману, у якого діагностовано множинний розлад особистості. Так само хакери з криптопростору використовують підроблені особи, щоб обдурити систему блокчейн.

Атаки Sybil можуть обмежити доступ інших справжніх користувачів до мережі блокчейн. Нарешті, хакери домінують у мережі та контролюють облікові записи та криптоактиви інших користувачів.

#2. 51% атак

Атака на 51% або атака на мажоритарність включає групу майнерів, які контролюють понад 50% потужності хешування мережі. У результаті зловмисники отримують контроль, щоб втручатися в безпеку блокчейну.

Крім того, зловмисники можуть обмежити підтвердження нових транзакцій. Тому зловмисники можуть обробляти транзакції швидше, ніж інші справжні майнери.

Нарешті, атаки 51% знижують репутацію криптотокена. Крім того, такі атаки призводять до паніки продажів, що призводить до обвалу ціни токена.

#3. Фішингові атаки

Фішингові атаки включають шахраїв, які обманом виманюють жертв, щоб отримати особисту інформацію або закриті ключі. У цьому випадку зловмисник видає себе за представника відомих криптоплатформ.

  15 найкращих методів перевірки зручності використання програм і веб-сайтів із прикладами

Для здійснення фішингових атак шахраї в основному використовують текстові повідомлення або електронні листи. Крім того, жертви перенаправляються на веб-сайт для введення своїх даних для входу.

Після збору облікових даних користувача зловмисники отримують нелегітимний доступ до блокчейн-мережі жертви. Зрештою, жертви втрачають цінні криптоактиви, що зберігаються на їхній платформі чи гаманці.

#4. Маршрутизація атак

У разі атак маршрутизації хакери перехоплюють дані користувача під час передачі до інтернет-провайдера (ISP). Таким чином, буде перерва в зв’язку між вузлами блокчейну.

На відміну від інших атак безпеки блокчейну, учасники мережі не можуть легко виявити загрозу. Однак зловмисники мовчки збирають інформацію та конфіденційні дані жертви.

Крім того, зловмисники зловживають даними користувачів, щоб позбутися їхніх цінних криптоактивів. Здебільшого про напад потерпілі усвідомлюють лише після крадіжки.

Типи блокчейнів і відмінності їх безпеки

Тепер давайте обговоримо типи блокчейнів та їх аспекти безпеки:

#1. Публічні блокчейни

Як вказує назва, публічний блокчейн відкритий для всіх. Як наслідок, будь-хто може приєднатися та здійснювати транзакції в цій мережі без будь-якого дозволу.

Цей відкритий варіант дозволяє кожному користувачеві зберігати копію даних транзакції. Тому цей блокчейн є повністю прозорим для громадськості.

Крім того, ця прозорість створює довіру серед членів спільноти. Крім того, цей блокчейн не залежить від посередників для свого функціонування.

Функція відкритості та широкої доступності загальнодоступного блокчейну робить його більш безпечним, ніж інші блокчейни. З цієї причини важко втручатися в блокчейн за допомогою таких викликів, як атака 51%.

#2. Приватні блокчейни

Приватні блокчейни працюють у закритій мережі з обмеженою кількістю учасників. Крім того, цей блокчейн управляється та контролюється однією організацією.

Менша кількість користувачів дозволяє цьому блокчейну працювати швидко. Крім того, щоб приєднатися до мережі, користувачі повинні отримати дозвіл або запрошення від вищих органів влади, які керують блокчейном.

Залежність від однієї особи чи організації послаблює безпеку приватних блокчейнів. Тому хакерам порівняно легко атакувати такі мережі блокчейнів.

#3. Гібридні блокчейни

Гібридний блокчейн передбачає поєднання як приватних, так і публічних блокчейнів. Крім того, цей блокчейн можна налаштувати відповідно до інтересів центрального органу влади.

Ця мережа може регулярно змінювати правила відповідно до обставин. Крім того, цей блокчейн не розкриває дані транзакцій за межами своєї закритої екосистеми.

Гібридні блокчейни використовують приватні вузли, які забезпечують більшу безпеку та конфіденційність мережі. Крім того, приватний характер цього блокчейну обмежує мережу від потенційних атак 51%.

#4. Консорціум Blockchains

Блокчейни консорціуму розробляються та управляються кількома суб’єктами чи організаціями. Крім того, вам потрібно отримати доступ, щоб приєднатися до цієї мережі.

Найважливіше те, що цей блокчейн сприяє ефективній спільній роботі між подібними організаціями. Крім того, легко приймати важливі рішення, оскільки кількість учасників менша.

Крім того, продуктивність учасника зростає, оскільки мережа працює з мінімальною обчислювальною потужністю. У результаті користувачі можуть насолоджуватися перевагами швидших транзакцій з меншими комісіями.

Централізована мережева структура Consortium blockchain вразлива до хакерів і атак. Крім того, обмежена участь також дозволяє корумпованим учасникам захопити більшу частину мережі.

  Як перевірити стан акумулятора вашого iPhone

Найкращі методи безпеки блокчейну

#1. Регулярні перевірки та тестування смарт-контрактів

Уразливі місця в смарт-контрактах можуть створити проблеми з безпекою для блокчейна. Тому важливо регулярно проводити аудит смарт-контрактів.

Найголовніше, вибирайте найкращі аудиторські фірми, які займаються смарт-контрактами, щоб отримати найкращі аудиторські звіти. Крім того, ці фірми також нададуть експертні пропозиції після остаточного аудиту.

#2. Реалізація багатофакторної автентифікації

Суворі заходи автентифікації можуть відігравати вирішальну роль в обмеженні несанкціонованого доступу. Як результат, реалізація багатофакторної автентифікації (MFA) ускладнює атаки.

Двофакторна автентифікація (2FA) — це найпоширеніший тип MFA, який поєднує два методи автентифікації. Найпопулярніші методи включають паролі, PIN-коди та біометричне блокування.

#3. Регулярне оновлення безпеки

Хакери постійно шукають вразливі місця для атаки на блокчейн-мережі. Тому важливо якомога раніше виявляти та усувати такі збої.

Крім того, найкраще інвестувати в найкраще програмне забезпечення безпеки, щоб уникнути потенційних зломів. Крім того, наймання відомої групи безпеки блокчейну може підвищити безпеку мережі.

#4. Вибір децентралізованого та консенсусного механізму

Децентралізована мережа взаємопов’язана з кожним учасником без посередників. Як наслідок, хакерам надзвичайно важко втручатися в такі блокчейн-мережі.

Крім того, безпечніше впроваджувати такі механізми консенсусу, як Proof of Stake (PoS) або Proof of Work (PoW). Наприклад, відомі блокчейн-проекти використовують ці два механізми для захисту активів і даних своїх користувачів.

Важливість тесту на проникнення в блокчейн

Що стосується безпеки блокчейну, тести на проникнення допомагають виявити потенційні вразливості в мережі. У результаті фахівці з безпеки проводять цей тест із моделюванням кібератак.

Тест на проникнення в блокчейн забезпечує повний огляд безпеки мережі. Таким чином, розробники можуть виявити та виправити збої перед можливою експлуатацією.

Наприклад, хакери вкрали 600 мільйонів доларів з криптоплатформи Poly Network. Цей прикрий інцидент стався через недоліки в охоронному контракті.

Підводячи підсумок, належний тест на проникнення блокчейну дозволив би уникнути такого масштабного злому. Пам’ятаючи про це, давайте розглянемо етапи тесту на проникнення.

Основні етапи тесту на проникнення в блокчейн

Ефективний тест на проникнення в блокчейн включає такі кроки:

#1. Виявлення вразливості

Цей перший крок визначає можливі вразливості безпеки блокчейну в системі. Крім того, на цьому кроці тестувальники розуміють детальну роботу програми.

Крім того, команда аналізує архітектуру блокчейну, щоб підтримувати конфіденційність, безпеку та конфіденційність мережі. Крім того, цей тест також перевіряє аспекти, пов’язані з політикою управління.

#2. Оцінка ризику

Далі експерти проводять поглиблену оцінку на основі даних першого кроку. Ця оцінка допомагає визначити інтенсивність недоліків у мережі блокчейн.

Крім того, цей крок перевіряє гаманці, логіку додатків, бази даних, графічний інтерфейс користувача (GUI) тощо. Крім того, команда записує всі потенційні загрози для подальшого детального аналізу.

#3. Функціональне тестування

Як вказує назва, це тестування гарантує належне функціонування програми блокчейн. Крім того, цей крок також охоплює інші важливі тести, такі як:

  • Тестування безпеки: цей тест гарантує, що блокчейн вільний від усіх недоліків безпеки.
  • Тестування інтеграції: тут тест перевіряє плавну інтеграцію блокчейну з різними системами.
  • Тестування продуктивності: цей тест аналізує здатність блокчейна проводити велику кількість транзакцій.
  • Тестування API: це тестування гарантує, що програма належним чином отримує запит і відповідь від своєї екосистеми.
  Як відновити видалений ескіз зі сторінки нової вкладки Chrome

№4 Звіт про тестування

Експерти з безпеки блокчейну створюють звіт про тестування після процесу аналізу та перегляду. Крім того, у цьому звіті висвітлюються можливі загрози безпеці, виявлені під час тестування.

Крім того, ці звіти призначені для експертів з безпеки для роботи над вразливими місцями. Крім того, у цьому звіті згадуються критичні недоліки з оцінкою ризику.

#5. Пропозиції та сертифікат

Нарешті, разом зі звітом надходять відповідні пропозиції від команди тестування блокчейну. Крім того, розробники можуть обговорити найкращі можливі рішення для усунення збоїв у системі безпеки з учасниками тестування.

Крім того, фірма з тестування на проникнення блокчейну видає сертифікат після усунення всіх проблем. Цей сертифікат може бути доказом захищеної мережі або платформи блокчейн.

Інструменти безпеки блокчейну відіграють вирішальну роль у виявленні можливих загроз і вразливостей. Основні інструменти, доступні в просторі блокчейну, включають:

#1. Форта

Форта допомагає відстежувати живі дії в мережі та виявляти потенційні загрози та проблеми безпеки. Крім того, їх потужна мережа складається з тисяч ботів для виявлення загроз, розроблених експертами та розробниками з безпеки Web3.

Крім того, Forta надає розробникам набір інструментів для створення своїх індивідуальних ботів для виявлення. Крім того, вони також дозволяють користувачам створювати ботів без використання будь-якого коду. Це вражає, правда?

Цей інструмент безпеки блокчейну допоміг виявити та запобігти численним атакам на мільйони доларів США. Наприклад, їхній моніторинг для Euler Finance виявив атаку, яка коштувала б 197 мільйонів доларів.

#2. Гарпія

Гарпія це потужний інструмент безпеки Web3, який виявляє та усуває розширені загрози блокчейну. У результаті їх команда виявила та захистила криптоактиви на суму понад 100 мільйонів доларів.

Найважливіше те, що цей інструмент співпрацює з найвідомішими іменами в галузі, такими як Coinbase, Dragonfly і OpenSea. Крім того, Harpie відстежує мережеві брандмауери, щоб виявляти та запобігати шахрайству, зламам і крадіжкам.

Крім того, Harpie також забезпечує безпеку своїх користувачів під час виконання ставок, обміну чи торгівлі. З цієї причини вони відкрили крадіжки в режимі реального часу на суму понад 2 мільйони доларів.

#3. Самовільне виконання

Самовільне виконання дозволяє розробникам налаштовувати моніторинг блокчейнів і знаходити потенційні загрози. Крім того, при виявленні будь-якої загрози вони надсилають сповіщення електронною поштою або в чаті.

Крім того, ви також можете вносити зміни в процес моніторингу на основі вимог вашого проекту. Тому вам не потрібно турбуватися про часті оновлення безпеки.

Arbitrary Execution працювала з такими клієнтами, як Milkomeda, Gamma, Aztec тощо. Зокрема, вони допомогли команді Gamma виявити 22 проблеми безпеки та усунути їх до можливих атак.

Заключні думки

Технологія блокчейн має величезний потенціал для трансформації різних галузей, таких як охорона здоров’я, ігри, фінанси тощо. Окрім широкого впровадження, блокчейн-проекти повинні надавати пріоритет безпеці.

Нарешті, обов’язковим є виявлення та усунення можливих уразливостей за допомогою інструментів безпеки блокчейну, згаданих у цій статті. Крім того, забезпечте проведення регулярних аудитів смарт-контрактів для ваших блокчейн-проектів.

Далі перегляньте хороші ресурси, щоб вивчити Blockchain і отримати сертифікат.