Безкоштовні VPN повільніші за платні?

| | 0 Comments| 12:17 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Безкоштовні VPN часто мають обмеження та потенційно меншу швидкість з’єднання порівняно з платними VPN.
  • Однак результати тестування показують, що безкоштовна та платна версії Tunnelbear VPN мають однакову швидкість з’єднання.
  • Можливо, для кращої швидкості переходити на платну VPN не потрібно, оскільки деякі безкоштовні VPN пропонують порівнянну продуктивність.

Щоб заощадити гроші, завжди спокусливо вибрати безкоштовну VPN, але ці служби часто мають недоліки. Але чи платні VPN швидші за безкоштовні, чи тут різниці практично немає?

Безкоштовні чи платні VPN: що швидше?

Безкоштовні версії безкоштовних програм мають певні недоліки та обмеження, які введені для стимулювання підписок. Програми VPN не є винятком із цього правила.

Деякі програми VPN повністю безкоштовні, деякі платні, а деякі пропонують обидва варіанти. Якщо VPN, який ви використовуєте, пропонує останню опцію, то, швидше за все, безкоштовна версія матиме відносно низький обсяг даних і обмежене розміщення серверів. Інші функції, як-от перемикач блокування VPN або параметри протоколу VPN, також можуть бути недоступні для безкоштовних учасників.

  Код знижки NordVPN, код купона |60-80%| 2024 (Лютий)

Існують додаткові занепокоєння, пов’язані з використанням безкоштовних VPN, зокрема щодо реєстрації даних. Але тут ми обговоримо, чи безкоштовні VPN повільніші за платні.

Щоб порівняти швидкість з’єднання безкоштовного та VPN, ми порівняємо безкоштовну та платну версії одного відомого сервісу: Tunnelbear.

Короткий огляд отриманих результатів можна переглянути нижче. Для кожного тесту показано результати швидкості завантаження та завантаження.

Немає VPN

Безкоштовний VPN Tunnelbear

Платний VPN Tunnelbear

Під час перегляду

Завантаження: 74,16 Мбіт/с Завантаження: 17,87 Мбіт/с

Завантаження: 71,57 Мбіт/с Завантаження: 10,01 Мбіт/с

Завантаження: 73,72 Мбіт/с Завантаження: 18,22 Мбіт/с

Під час потокового передавання

Завантаження: 73,53 Мбіт/с Завантаження: 17,84 Мбіт/с

Завантаження: 69,79 Мбіт/с Завантаження: 16,23 Мбіт/с

Завантаження: 73,64 Мбіт/с Завантаження: 17,14 Мбіт/с

Під час гри

Завантаження: 74,48 Мбіт/с Завантаження: 17,21 Мбіт/с

Завантаження: 73,63 Мбіт/с Завантаження: 17,02 Мбіт/с

Завантаження: 72,30 Мбіт/с Завантаження: 17,48 Мбіт/с

Тепер давайте розберемося докладніше, починаючи з безкоштовного VPN від Tunnelbear.

Тестування швидкості без VPN

Перш ніж перевірити, чи безкоштовна VPN повільніша за платну, нам потрібно оцінити швидкість нашого інтернет-з’єднання без VPN.

Без VPN, перегляд

Без VPN, трансляція на YouTube

Без VPN, ігри в Steam

Тепер давайте перевіримо швидкість безкоштовного VPN від Tunnelbear за тих самих обставин.

  Як використовувати VPN з BlueStacks

Безкоштовні швидкості VPN від Tunnelbear

Є деякі очевидні обмеження, з якими зіткнуться безкоштовні користувачі Tunnelbear VPN. Це обмеження на 2 ГБ даних, обмежене використання пристрою та обмежене розташування серверів. Але як щодо швидкості?

Безкоштовний VPN Tunnelbear підключався до віддаленого сервера у Франції для кожного тесту швидкості. Ось що ми знайшли.

Безкоштовний VPN Активний, перегляд

Очевидно, що активація VPN негативно впливає як на швидкість завантаження, так і на швидкість завантаження. Тоді як швидкість завантаження впала на 2,82 Мбіт/с, швидкість завантаження впала на 7,71 Мбіт/с. Але що, якщо ми вийдемо за межі перегляду?

Безкоштовний VPN активний, трансляція на YouTube

Безкоштовний VPN Активний, Ігри в Steam

Очевидно, активація VPN дещо негативно впливає на швидкість завантаження, але не дуже. Отже, як оцінюється платна VPN?

Платні швидкості VPN від Tunnelbear

Отже, чи змінюється швидкість з’єднання з платною підпискою Tunnelbear VPN?

Платний VPN Активний, перегляд

Платний VPN Активний, потокове передавання на YouTube

Платний VPN Активний, Ігри в Steam

Швидкість завантаження та завантаження, коли були активні безкоштовні та платні VPN, не сильно відрізняються. У той час як платна VPN забезпечувала трохи вищу швидкість завантаження під час перегляду та потокової передачі, безкоштовна VPN забезпечувала вищу швидкість ігор. Ці варіації становлять лише кілька Мбіт/с, що не повинно сильно впливати на час завантаження.

  8 речей, яких слід остерігатися перед використанням VPN

У всіх тестах платна VPN забезпечувала вищу швидкість завантаження, ніж безкоштовна VPN, але знову ж таки ці варіації були мінімальними.

Чи відрізняються платні та безкоштовні швидкості VPN?

У цьому прикладі ні. Tunnelbear використовує ту саму службу VPN у платній та безкоштовній версіях.

Довідкова сторінка Tunnelbear стверджує: «Усі плани TunnelBear, безкоштовні та платні, мають однаковий рівень продуктивності». Результати наших тестів підтверджують це твердження, оскільки не було істотних відмінностей у швидкості з’єднання між безкоштовними та платними VPN.

Тепер, хоча цей тест обмежується одним постачальником VPN, він показує, що вам може не знадобитися переходити з безкоштовної VPN на її платну послугу, щоб досягти кращої швидкості. Перш ніж платити будь-які гроші, перевірте, чи безкоштовні та платні плани вибраних вами постачальників використовують однакове апаратне та програмне забезпечення, оскільки це, ймовірно, означає, що обидві версії пропонують однакову швидкість. Крім того, якщо постачальник VPN пропонує безкоштовну пробну версію своєї преміум-послуги, чому б не спробувати її та самостійно порівняти швидкість за допомогою подібної до нашої системи тестування?