Багатофакторна автентифікація (MFA) пояснюється за 5 хвилин або менше

Categories:

Багатофакторна автентифікація є одним із найбезпечніших методів захисту даних від крадіжки та хакерів.

Що таке багатофакторна автентифікація (MFA)?

Ви коли-небудь стикалися зі сценарієм, коли вам було запропоновано надати додаткову інформацію після введення імені користувача та пароля для доступу до веб-сайту, банківської програми або іншого пристрою чи системи? Назва цієї системи – «багатофакторна аутентифікація» (MFA).

Багатофакторна автентифікація (MFA) підтверджує особу користувача шляхом використання двох або більше факторів, таких як код, маркер, PIN-код, біометричні дані або їх комбінація, перш ніж надати доступ до даних або системи.

Автор зображення: Microsoft

Для простої автентифікації потрібна одна частина даних, наприклад пароль. Багатофакторна автентифікація використовує більше ніж один фактор для доступу до ресурсу для підвищення безпеки.

Враховуючи сучасний веб-світ і зростаючу кількість крадіжок даних, MFA є ключовим компонентом будь-якої системи безпеки для захисту приватної інформації користувача від несанкціонованого доступу.

Сьогодні більшість облікових записів в Інтернеті, включаючи банківські облікові записи та облікові записи в соціальних мережах, а також такі гаджети, як телефони та ноутбуки, захищені MFA.

MFA додає додатковий рівень безпеки, вимагаючи доступу до одного з додаткових факторів, навіть якщо пароль користувача було зламано. Це означає, що навіть якщо хтось дізнається пароль користувача, йому все одно знадобиться доступ до одного з додаткових факторів, щоб отримати доступ.

Хакерам значно складніше отримати доступ до облікових записів, якщо використовується більше ніж один фактор автентифікації, оскільки їм потрібно знати багато частин інформації.

Окремі особи та державні організації часто використовують МЗС та інші корпорації для захисту конфіденційних даних і гарантують, що лише авторизовані особи можуть отримати доступ до їхніх систем або даних для підвищення безпеки.

MFA набирає популярності, особливо тому, що компанії переходять від використання стандартних паролів до більш надійних методів перевірки особи. Багатофакторна автентифікація (MFA) — це потужний інструмент для запобігання незаконному доступу до мереж і даних користувачів за допомогою кількох етапів перевірки особи.

MFA має важливе значення для захисту інформації користувачів у сучасних взаємопов’язаних мережах і зростаючій кількості випадків крадіжки даних. Це допоможе зменшити ризик крадіжки особистих даних, витоку даних та інших кібератак.

У цьому дописі розглядатимуться інші аспекти MFA, зокрема деякі платформи, що пропонують послуги MFA.

Як працює MFA?

Перш ніж надати комусь доступ до системи або облікового запису, захід безпеки під назвою MFA перевіряє особу людини за допомогою різних методів автентифікації. Це має на меті значно ускладнити зловмисникам доступ до конфіденційної інформації чи ресурсів.

MFA поєднує фізичний елемент, наприклад код, який надійшов на ваш телефон, із чимось, що ви знаєте, наприклад паролем. Він також може використовувати біометричні дані, такі як відбитки пальців, для встановлення особи.

Кінцеві користувачі зазвичай вводять своє ім’я користувача та пароль під час входу в обліковий запис за допомогою багатофакторної автентифікації. Після цього їх попросять підтвердити свою особу, зазвичай із кількома додатковими варіантами.

Іншими альтернативами є одноразові паролі (OTP), надіслані через SMS, або коди, введені через програми автентифікації.

Ви також можете використовувати програму автентифікації, щоб надіслати біометричну інформацію, наприклад відбиток пальця або сканування обличчя. Деякі корпоративні фірми можуть вимагати від користувачів автентифікації за допомогою фізичного токена, наприклад ключа або картки.

  5 найпоширеніших лазівок безпеки під час інсталяції WordPress

Програми сторонніх автентифікаторів (TPA), як-от Google, які зазвичай відображають код автентифікації, який часто змінюється та створюється випадковим чином, забезпечують багатофакторну автентифікацію.

Фактори налаштування MFA

Автентифікація відбувається, коли хтось хоче отримати доступ до такого ресурсу, як мережа, пристрій або програма. Щоб використовувати кінцевий продукт (систему чи послугу), користувач повинен надати допомогу в ідентифікації та підтвердити свою претензію на цю особу.

Організації та окремі особи можуть реалізувати багатофакторну автентифікацію, використовуючи перелічені нижче фактори автентифікації.

Фактори MFA можна згрупувати в три аспекти:

  • Фактор знань: те, що ви знаєте, наприклад пароль або PIN-код
  • Фактор володіння: те, що у вас є, наприклад апаратний маркер або USB-ключ
  • Власний фактор: те, що у вас є, наприклад сканування відбитків пальців, очей або обличчя

Коди електронної пошти: користувач, який шукає доступ електронною поштою, отримає ці коди. Однією з найбільш типових форм MFA є отримання коду електронною поштою.

Текстові токени: одним із найпопулярніших факторів MFA є текстові токени. Одноразовий пароль (OTP) у вигляді PIN-коду буде надіслано на ваш телефон після введення імені користувача та пароля.

Віртуальні токени: мобільні програми автентифікації з підтримкою багатофакторної автентифікації підвищують безпеку входу в онлайн-акаунти та веб-сайти. Програма Microsoft Authenticator пропонує випадково згенерований і часто змінений код, подібний до коду Google. Згенерований код з мобільного автентифікатора необхідно ввести після імені користувача та пароля для доступу до потрібної системи чи послуги.

Перевірка за допомогою біометрії: Перевірка за допомогою біометрії може включати будь-що: від розпізнавання обличчя до ідентифікації за відбитками пальців. Користувачі ПК або інтелектуальних пристроїв можуть скористатися цією технологією для підвищення безпеки в Інтернеті.

Апаратні маркери: ця техніка створює коди за допомогою маленького гаджета. Це один із найбезпечніших методів MFA. Він широко використовується в бізнесі, банківській справі та інших дуже певних програмах.

Якщо ви хочете отримати доступ до інформації на мобільному пристрої, ви можете використовувати USB-ключ або USB-C.

Запитання безпеки: відомі запитання можуть іноді ставитися в рамках MFA. Під час створення облікового запису вам може бути запропоновано вибрати таємне запитання, наприклад:

  • Як звали твою першу домашню тварину?
  • На якій вулиці ти виріс?
  • Яке дівоче прізвище твоєї матері?
  • Яким було твоє дитяче прізвисько?

Ви повинні спочатку ввести своє ім’я користувача та пароль, щоб отримати доступ до свого облікового запису та відповісти на таємне запитання. Але оскільки подібну інформацію можна легко зібрати з інших інструментів соціальних мереж, MFA такого типу потрібно оновити.

MFA буде безпечним і захищеним, якщо токени, код доступу, PIN-коди, біометричне сканування тощо будуть реалізовані динамічно.

МЗС Vs. 2FA

Давайте розглянемо, чим відрізняються MFA (багатофакторна автентифікація) і 2FA (двофакторна автентифікація):

Використання кількох факторів для перевірки особи під час пошуку доступу до ресурсу, веб-сайту чи іншої програми відоме як багатофакторна автентифікація або MFA.

Багатофакторна автентифікація пропонує більше гарантій того, що користувачі є тими, ким вони себе видають, вимагаючи більше ніж одну форму підтвердження особи, що знижує ризик небажаного доступу до конфіденційних даних. Таким чином, багатофакторна автентифікація визначається як будь-яка комбінація двох або більше факторів.

Хоча лише використання двох факторів називається 2FA. Найпростішим і найефективнішим методом додавання безпечного рівня автентифікації до облікових даних для входу є двофакторна автентифікація (2FA).

  Як показати всю пошту як звичайний текст в Outlook

Після введення своїх облікових даних користувачі повинні підтвердити свою особу за допомогою іншого фактора, наприклад коду, отриманого електронною поштою чи SMS, контрольних питань тощо. Навіть якщо хтось зловмисно викрадає пароль клієнта, ці протоколи запобігають підозрілим спробам входу в систему. .

Тип автентифікації повністю залежить від конфіденційності даних та інших обставин. Наприклад, MFA використовується, коли система або дані пов’язані з фінансами чи банкінгом, але простий 2FA використовується під час доступу до служб електронної пошти.

Недолік МФА

Прийняття та використання MFA не має недоліків, окрім розумової легкості. MFA не має недоліків, якщо ви можете керувати декількома записами заходів безпеки. Заходи MFA зазвичай необхідні для захисту ваших даних і системи.

МЗС буде постійно просити вас ввести заходи безпеки, лише якщо ви вийдете зі свого початкового входу. Таким чином, поки ви ввійшли в систему, немає жодних незручностей.

Вимоги до входу повинні досягати балансу між безпекою та зручністю, щоб забезпечити безпечний і надійний доступ. Однак вони повинні бути керованими, щоб уникнути надмірних труднощів для користувачів.

Програми МЗС

Багатофакторна автентифікація Microsoft в Azure AD

Рішення для керування ідентифікацією, яке дозволяє підприємствам контролювати доступ користувачів до програм і служб, — Azure Active Directory (AD) від Microsoft. Azure AD має такі можливості, як багатофакторна автентифікація (MFA).

Важливим рівнем безпеки для захисту бізнес-мереж, програм і даних є Azure AD MFA від Microsoft. MFA вимагає, щоб користувачі входили за допомогою двох або більше документів для підтвердження особи.

Це дозволяє користувачам входити у свої облікові записи, використовуючи як те, що вони знають (своїй пароль), так і те, що вони мають (код автентифікації). За допомогою обох частин інформації можна отримати доступ до облікових записів користувачів завдяки додатковому ступеню безпеки.

Вимагаючи одну або кілька форм автентифікації під час входу користувача, Microsoft Azure AD MFA надає обліковим записам користувачів додатковий рівень безпеки. Це забезпечує захист від несанкціонованого доступу, а також спроб зловмисного доступу. MFA можна налаштувати для окремих облікових записів користувачів або як загальну політику для всіх користувачів у компанії.

Ускладнюючи автентифікацію для потенційних зловмисників, цей метод автентифікації знижує ймовірність неавторизованого доступу до облікового запису користувача.

Багатофакторна автентифікація Akamai (MFA)

Багатофакторна автентифікація (MFA) від Akamai — це зручне хмарне рішення для автентифікації, яке забезпечує безпечний професійний досвід.

MFA від Akamai — це хмарна система з простими та зрозумілими функціями, такими як автоматичний розподіл одноразових паролів (OTP), багатофакторні можливості та пряма взаємодія додатків.

Унікальна технологія MFA від Akamai спрощує автентифікацію користувачів за допомогою голосу, обличчя, відбитків пальців або інших біометричних факторів, забезпечуючи неперевершене розуміння та контроль над користувачами.

Організації можуть легко та швидко налаштувати безпечне рішення автентифікації за допомогою Akamai MFA, яке налаштовано відповідно до їхніх унікальних вимог, водночас пропонуючи своїм користувачам легкість спрощеного досвіду. Його платформа MFA легко настроюється та розширюється, що дозволяє легко задовольняти потреби різних груп користувачів.

Ці рішення MFA надають підприємствам розширені можливості автентифікації, які допомагають захистити їхні мережі від складних загроз і вторгнень. Його рішення MFA створені для гарантії повної відповідності галузевим вимогам, що робить їх одними з найбезпечніших рішень автентифікації на ринку прямо зараз.

Простота MFA Akamai робить його ідеальним рішенням для компаній будь-якого розміру.

  Чому «Animal Crossing» чудовий і чому вам варто в нього грати

Багатофакторна автентифікація Duo (MFA)

Захист цифрової ідентифікації від можливих зловмисників стає простішим завдяки новітнім технологіям. Duo MFA Security, продукт Cisco, наразі є провідним рішенням MFA.

Duo — це безпечна платформа доступу з нульовою довірою на основі SaaS для компаній будь-якого розміру, яка пропонує двофакторну автентифікацію, єдиний вхід і безпечний віддалений доступ.

Duo MFA додає рівень захисту до будь-якої служби чи веб-сайту, які потребують автентифікації. Він розроблений для хмарного та локального використання.

Користувачі повинні виконати додатковий крок, щоб отримати безпечний доступ за допомогою рішення багатофакторної автентифікації (MFA) Duo.

Цей додатковий крок включено в процедуру автентифікації користувача та вимагає від користувача продемонструвати свою особу, надавши щось, що він знає (пароль або PIN-код), те, що у нього є (токен або смартфон), або те, чим він є (відбиток пальця чи обличчя).

Організації можуть посилити безпеку, захистивши користувачів від неправильних облікових даних, фішингу та інших небажаних дій за допомогою повного рішення MFA від Duo.

Багатофакторна автентифікація Lastpass

Багато продуктів Lastpass Multifactor Authentication доступні для захисту даних користувачів. Ваш обліковий запис LastPass отримує додатковий захист, гарантуючи, що лише ви можете отримати доступ до своїх даних.

Використовуючи багатофакторну автентифікацію, LastPass забезпечує простий і безпечний спосіб захисту ваших облікових записів в Інтернеті. Підтверджуючи свою особу додатковим фактором, таким як код або відбиток пальця, ця система автентифікації дозволяє користувачам додати додатковий рівень безпеки своїм обліковим записам.

Крім того, він забезпечує керування паролями, тож ви можете входити на будь-який пристрій без пароля. Хмарні програми, VPN і точки доступу можна захистити за допомогою LastPass.

Користувачі можуть швидко налаштувати процедуру багатофакторної автентифікації за допомогою LastPass, щоб їхні облікові записи завжди були в безпеці. Це дає споживачам впевненість, що навіть якщо хакери чи інші небезпечні гравці вже знають їхні паролі, вони не зможуть отримати доступ до своїх облікових записів.

Неавторизованим сторонам стає важче отримати доступ, коли використовується багато елементів автентифікації, таких як паролі, біометричні дані та питання безпеки. Користувачі можуть відчувати себе в безпеці, знаючи, що їхні дані є безпечними та конфіденційними під час використання цих продуктів.

Його легко встановити в компаніях будь-якого розміру завдяки таким основним функціям, як адаптивна автентифікація, просте розгортання, централізоване, детальне керування та автоматизація надання доступу користувачам за допомогою Microsoft AD, Google Workspace і Azure AD.

Заключні слова

Щоб уточнити, MFA передбачає додавання додаткових елементів автентифікації до процесу автентифікації. Підмножина MFA, відома як двофакторна, використовує лише два фактори облікових даних. Ви повинні інсталювати MFA у своїй організації, оскільки використання пароля як єдиного фактора має бути більш безпечним.

Годинник цокає. Вивчивши відмінності між 2FA та MFA та небезпеки використання однофакторних паролів для доступу до систем компанії, ви повинні зробити посилення безпеки своїм головним пріоритетом для захисту даних.

Далі ви можете дослідити платформи автентифікації користувачів.