Багатозадачність? Як налаштувати два монітори за допомогою HDMI

| | 0 Comments| 11:35 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Подвійні монітори корисні для частого перемикання програм на комп’ютерах. Дізнайтеся, як налаштувати два монітори за допомогою HDMI у Windows, macOS і Linux.
 • Під’єднайте кабелі HDMI до моніторів і портів комп’ютера, налаштуйте параметри дисплея та переконайтеся, що монітори працюють із рідною роздільною здатністю для оптимальної продуктивності.
 • Використовуйте розгалужувач або адаптер HDMI залежно від доступних портів і сумісності входів/виходів. Вибираючи правильний метод, враховуйте підтримку роздільної здатності та параметри звуку. Подвійні монітори покращують ігровий процес і підвищують продуктивність.

Ви можете отримати користь від подвійних моніторів, якщо ви часто перемикаєтеся між програмами під час роботи на комп’ютері. Ця стаття покаже вам, як налаштувати два монітори за допомогою HDMI. Ви також дізнаєтеся, як налаштувати подвійні монітори в різних операційних системах: Windows, macOS і Linux.

Як налаштувати два монітори за допомогою HDMI

Щоб почати, вам знадобляться два монітори та кабель HDMI для кожного. Ви можете використовувати стандартні кабелі HDMI, якщо ваш комп’ютер має два виходи HDMI, а обидва монітори мають входи HDMI. Однак вам може знадобитися перехідний кабель, якщо ваш комп’ютер має два різні відеовиходи (наприклад, HDMI і DisplayPort або DVI).

Отримавши все необхідне обладнання, виконайте наведені нижче дії, щоб дізнатися, як підключити монітори.

 • Під’єднайте кабелі HDMI до обох моніторів, а інший кінець підключіть до відеовиходу комп’ютера або портів відеокарти.
 • Підключіть шнур живлення до розетки та увімкніть обидва монітори.
 • Все, що залишилося зробити, це налаштувати параметри дисплея вашого комп’ютера, щоб обидва монітори працювали належним чином. Нижче наведено кроки налаштування двох моніторів у системах Windows, macOS і Linux.

  Як налаштувати два монітори в Windows

  Щоб налаштувати подвійні монітори в Windows для відображення за потреби, виконайте такі дії:

    Як знайти свій номер сертифікації CMS
 • Відкрийте «Система» в розділі «Параметри» та виберіть «Дисплей». Ваш комп’ютер повинен мати можливість автоматично виявляти будь-які підключені до нього зовнішні дисплеї.
 • За замовчуванням перший монітор, який ви підключаєте до ПК, позначається як монітор за замовчуванням. Щоб змінити це, клацніть монітор, який потрібно зробити основним, клацніть спадне меню «Кілька дисплеїв», а потім позначте параметр «Зробити це моїм основним дисплеєм».
 • Перетягніть монітори у вікні дисплея, щоб вони відповідали їх фізичній орієнтації.
 • Насамкінець переконайтеся, що режим відображення встановлено на Розширити ці дисплеї. Ви знайдете цей параметр у спадному меню в нижньому правому куті вікна дисплея.
 • Слід пам’ятати, що ваші монітори за замовчуванням працюватимуть із рідною роздільною здатністю. Хоча ви можете змінити це, ми рекомендуємо залишити роздільну здатність моніторів за замовчуванням, оскільки робота з нижчою (або вищою) роздільною здатністю може вплинути на продуктивність монітора.

  Як налаштувати подвійні монітори в macOS

  Після підключення обох моніторів до Mac виконайте такі дії, щоб налаштувати їх:

 • Перейдіть до меню Apple > Системні параметри > Дисплеї на вашому Mac.
 • На панелі «Дисплеї» ви повинні побачити обидва монітори в списку. Якщо ні, переконайтеся, що обидва монітори увімкнено, а їхні кабелі підключено належним чином.
 • Клацніть на вкладці Аранжування. Ви можете перетягнути дисплей відповідно до розташування монітора на столі.
 • Нарешті, установіть прапорець Extend Desktops, щоб увімкнути використання двох моніторів. Крім того, ви також можете вибрати віддзеркалення своїх дисплеїв.
 • Знову ж таки, пам’ятайте, що коли мова заходить про масштабування та роздільну здатність дисплея, найкраще, якщо ви запускаєте свій дисплей із його рідною роздільною здатністю. Хоча ви можете створити спеціальну роздільну здатність, існує ймовірність, що це може погіршити продуктивність вашого дисплея або навіть відображати випадкові артефакти.

  Як налаштувати подвійні монітори в Linux

  Налаштувати два монітори в Linux легко. Після підключення другого монітора виконайте такі дії:

 • У меню «Налаштування» перейдіть до розділу «Дисплей».
 • Переконайтеся, що для режиму відображення встановлено значення «Об’єднати дисплеї».
 • Нарешті, перетягніть монітори відповідно до їх фізичного порядку. Ви також можете вибрати, який монітор виступає в якості основного дисплея, використовуючи параметр, наведений нижче.
 •   Як ефективно захистити дані

  Хоча ці кроки стосуються Ubuntu 20.04 LTS, кроки для інших дистрибутивів Linux мають бути такими ж. Використовуєте Raspberry Pi для запуску Linux? Дізнайтеся, як створити налаштування двох моніторів 4K за допомогою Raspberry Pi. Ви навіть можете запустити кілька моніторів на віртуальній машині всього за кілька простих кроків.

  Як запустити два монітори з одним портом HDMI

  Ви можете запускати два монітори з одним портом HDMI за допомогою адаптера або розділювача HDMI. Давайте розглянемо кожен із цих методів.

  Як використовувати розгалужувач HDMI для двох моніторів

  Щоб налаштувати подвійні монітори за допомогою розділювача HDMI, виконайте такі дії:

 • Визначте порт HDMI на комп’ютері.
 • Коли ви його знайдете, підключіть кінець розгалужувача HDMI до цього порту. Потім підключіть два кабелі HDMI до розгалужувача.
 • Потім підключіть один кінець кожного кабелю до монітора. Однак якщо ваші монітори мають різні входи (наприклад, один має DisplayPort, а інший — HDMI), ви повинні використовувати відповідний кабель/адаптер для кожного монітора.
 • Нарешті, увімкніть монітори та комп’ютер; ви повинні побачити свій робочий стіл розтягнутим на обидва екрани!
 • Слід пам’ятати, що не всі розгалужувачі HDMI однакові. Деякі розгалужувачі підтримують лише певну роздільну здатність, тому важливо вибрати той, який буде працювати з вашими конкретними налаштуваннями. Ще одна міркування: чи потрібен вам активний чи пасивний спліттер. Активні розгалужувачі зазвичай дорожчі, але забезпечують кращу продуктивність, особливо на великих відстанях. Якщо ви підключаєте два монітори поруч, вистачить пасивного розгалужувача.

  Як налаштувати два монітори за допомогою адаптера

  Для налаштування двох моніторів доступні різні адаптери, тому вибір адаптера, сумісного з вашим комп’ютером і монітором, має вирішальне значення. Отримавши адаптер, підключіть його до порту HDMI і монітора. Якщо ні, вам може знадобитися змінити налаштування диспетчера дисплея комп’ютера.

  Подвійний монітор VGA – HDMI за допомогою адаптера

  Якщо у вас є комп’ютер із виходом VGA і ви хочете під’єднати його до телевізора високої чіткості чи монітора з входом HDMI, вам знадобиться адаптер. Перетворення VGA на HDMI не є складним, але є кілька речей, які вам потрібно мати на увазі.

    Як подати запит на відшкодування за покупки Digital Xbox Series X|S
 • Спочатку вам знадобиться адаптер, який перетворює VGA на HDMI. Вони широко доступні та відносно недорогі.
 • Потім вам потрібно буде переконатися, що відеовихід вашого комп’ютера має правильну роздільну здатність. Багато адаптерів працюватимуть лише з певною роздільною здатністю, тому перед внесенням будь-яких змін важливо перевірити характеристики адаптера.
 • Коли все налаштовано, під’єднайте адаптер до VGA-виходу комп’ютера та під’єднайте його до входу HDMI HDTV або монітора.
 • Інша річ, яку слід зазначити, полягає в тому, що вам доведеться придумати окреме рішення для аудіо, якщо ви покладаєтеся на HDMI, оскільки VGA не підтримує аудіо. Залежно від вашого адаптера ви також можете втратити в чіткості або якості зображення, тому враховуйте варіант використання та приймайте рішення мудро.

  Налаштування двох моніторів на ігровій консолі

  Подвійний монітор, встановлений на ігровій консолі, може значно покращити ваш ігровий досвід. Використання двох моніторів дає вам ширше поле зору, що може бути корисним під час відстеження ворогів або дослідження навколо. Крім того, два монітори можуть дозволити вам відстежувати кілька вікон чату або інших джерел інформації одночасно. Варто подумати про встановлення двох моніторів, якщо ви хочете вивести свої ігри на новий рівень. Однак зауважте, що не всі консолі підтримують налаштування двох моніторів.

  Підвищте свою продуктивність за допомогою двох моніторів

  Подвійні монітори — це чудовий спосіб підвищити продуктивність, дозволяючи відкривати кілька програм одночасно. Вони також можуть допомогти в багатозадачності, надаючи більше простору на екрані. Наприклад, ви можете тримати свою електронну пошту відкритою на одному екрані, а працювати над проектом в іншому вікні на іншому екрані. Якщо ви хочете дізнатися, як легко підключити два монітори до ноутбука, виконайте наведені вище дії. Незалежно від того, як ви плануєте їх використовувати, подвійні монітори можуть допомогти підвищити продуктивність і зробити багатозадачність простою справою.